- Reklama -
Banner

Używanie marihuany nie prowadzi do deficytów istoty szarej związanych ze schizofrenią

W przeciwieństwie do argumentów często stosowanych przez przeciwników reformy prawa związanego z marihuaną, “używanie konopi indyjskich nie powoduje istotnego zmniejszenia deficytu istoty szarej związanej ze schizofrenią”.

To wniosek z badania opublikowanego przez Psychiatry Research: Neuroimaging, przeprowadzonego przez naukowców z Vanderbilt University Medical Center w Tennessee.

Streszczenie badania zaczyna się od stwierdzenia, że; “Stosowanie substancji może zaburzyć  struktury mózgu u pacjentów ze schizofrenią. Użyliśmy morfometrii opartej na wokselach (VBM – voxel-based morphometry), aby zbadać, czy istnieją różnice w objętości istoty szarej między pacjentami ze schizofrenią, którzy stosowali i nie stosowali marihuany i/lub alkoholu w porównaniu do 88 zdrowych osób z grupy kontrolnej. ”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W porównaniu do grupy kontrolnej, “pacjenci ze schizofrenią mieli zmniejszoną objętość istoty szarej w obustronnym zakręcie przedśrodkowym, prawej przyśrodkowej korze czołowej, prawej korze wzrokowej, prawym płacie potylicznym, prawym wzgórzu, obustronnym ciele migdałowatym i obustronnym móżdżku niezależnie od historii używania substancji.”

Naukowcy “nie stwierdzili różnic w objętości istoty szarej wśród pacjentów ze schizofrenią, którzy używali marihuany i/lub alkoholu w porównaniu do pacjentów ze schizofrenią, którzy nie używali tych substancji.”

Naukowcy podsumowują; “Nasze dane potwierdzają pogląd, że klinicznie znacząca historia picia alkoholu lub zażywania konopi indyjskich nie wpływa znacząco na deficyty istoty szarej związane ze schizofrenią.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować