- Reklama -
Banner

Używanie marihuany nie prowadzi do deficytów istoty szarej związanych ze schizofrenią

W przeciwieństwie do argumentów często stosowanych przez przeciwników reformy prawa związanego z marihuaną, “używanie konopi indyjskich nie powoduje istotnego zmniejszenia deficytu istoty szarej związanej ze schizofrenią”.

To wniosek z badania opublikowanego przez Psychiatry Research: Neuroimaging, przeprowadzonego przez naukowców z Vanderbilt University Medical Center w Tennessee.

Streszczenie badania zaczyna się od stwierdzenia, że; “Stosowanie substancji może zaburzyć  struktury mózgu u pacjentów ze schizofrenią. Użyliśmy morfometrii opartej na wokselach (VBM – voxel-based morphometry), aby zbadać, czy istnieją różnice w objętości istoty szarej między pacjentami ze schizofrenią, którzy stosowali i nie stosowali marihuany i/lub alkoholu w porównaniu do 88 zdrowych osób z grupy kontrolnej. ”

W porównaniu do grupy kontrolnej, “pacjenci ze schizofrenią mieli zmniejszoną objętość istoty szarej w obustronnym zakręcie przedśrodkowym, prawej przyśrodkowej korze czołowej, prawej korze wzrokowej, prawym płacie potylicznym, prawym wzgórzu, obustronnym ciele migdałowatym i obustronnym móżdżku niezależnie od historii używania substancji.”

Naukowcy “nie stwierdzili różnic w objętości istoty szarej wśród pacjentów ze schizofrenią, którzy używali marihuany i/lub alkoholu w porównaniu do pacjentów ze schizofrenią, którzy nie używali tych substancji.”

Naukowcy podsumowują; “Nasze dane potwierdzają pogląd, że klinicznie znacząca historia picia alkoholu lub zażywania konopi indyjskich nie wpływa znacząco na deficyty istoty szarej związane ze schizofrenią.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 

Mogą Cię zainteresować