- Reklama -
Banner

Używanie marihuany nie jest związane z przemocą wobec partnera

Nadużycia w związku to przemoc fizyczna, seksualna lub psychiczna popełniona wobec obecnego lub byłego partnera. Wcześniejsze badania wykazały związek między używaniem alkoholu w tym samym dniu a nadużyciami w związku, ale uczestnikami tych badań byli prawie wyłącznie studenci. Tymczasem niewiele wiadomo na temat używania marihuany i nadużyć seksualnych u młodych dorosłych.

Teraz naukowcy ze School of Public Health zbadali używanie alkoholu i marihuany przez młode osoby nie uczęszczające do szkół, którzy  dopuścili się przemocy w związku. W badaniu nie stwierdzono związku między używaniem marihuany a popełnianiem tego typu nadużyć, a związek między nadużywaniem alkoholu a popełnianiem nadużyć może być mniej prosty niż wcześniej się wydawało.

Używanie alkoholu i marihuany, a przemoc w związku

legalna marihuana uderza w przemysl alkoholowy

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Uczestnicy badania mieli od 18 do 24 lat, w poprzednim miesiącu pili alkohol przynajmniej raz i popełnili dwa lub więcej aktów przemocy fizycznej lub seksualnej wobec partnera w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

W przeciwieństwie do większości wcześniejszych badań dotyczących nadużyć w związkach, uczestnicy tego badania byli przeważnie Afroamerykanami, Latynosami lub wielorasowi, a tylko jeden uczestnik miał wykształcenie wyższe.

W badaniu, opublikowanym w “Violence Against Women”, uczestnicy częściej dopuszczali się przemocy w ciągu tych 24 godzin, w których pili alkohol, ale w połowie z tych przypadków picie go miało miejsce po zdarzeniu. Związek między używaniem marihuany w tym samym dniu a popełnianiem nadużyć seksualnych był słaby i statystycznie nieistotny.

Główna autorka badań Emily Rothman, profesor nauk o zdrowej społeczności, mówi, że ona i jej współautorzy nie byli zaskoczeni wynikami dotyczącymi marihuany, ale odkrycia dotyczące alkoholu były “niespodzianką”.

Marihuana nie jest związana z przemocą w związkach

“Badanie to nie dostarczyło poparcia dla hipotezy, że marihuana jest przyczynowo powiązana z popełnianiem przestępstw seksualnych. Powiązania między używaniem marihuany i zwiększonymi względnymi szansami popełnienia przestępstwa seksualnego w tym samym dniu były statystycznie nieistotne. Pomysł, że marihuana może nie być przyczynowo powiązana ze zwiększonym ryzykiem agresji ze strony partnera, jest zgodny z wynikami kilku innych badań. ”

Picie alkoholu lub spożywanie alkoholu i używanie marihuany wiązało się z dwukrotnie większą szansą popełnienia tego typu nadużyć, w odróżnieniu od dnia, w którym uczestnicy nie spożywali alkoholu lub nie pili i nie używali marihuany. Jednak uczestnicy badania czterokrotnie częściej dopuszczali się poważniejszych nadużyć w dniu, w którym spożywali tylko alkohol, niż w dniu bezalkoholowym.

Uczestnicy płci męskiej pięciokrotnie częściej dopuszczali się przemocy seksualnej w dniu, w którym pili, ale nie używali marihuany, w porównaniu do dni, kiedy nie pili ani nie używali marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować