- Reklama -
Banner

Użytkownicy psychodelików są mniej skłonni do popełniania przestępstw

Tym razem nie o konopiach, ale o najbezpieczniejszym “narkotyku” na świecie – grzybkach halucynogennych. Grzybki, podobnie jak konopie indyjskie mają wiele właściwości leczniczych, a ich posiadanie i hodowanie jest nielegalne. Najnowsze badania opublikowane w Journal of Psychopharmacology wskazują, że osoby, które miały doświadczenia psychodelikami były mniej skłonne do popełniania przestępstw.

“Niektóre dowody sugerują, że klasyczne psychodeliki mogą hamować zachowania przestępcze, ale zakres tych skutków nie został jeszcze wyczerpująco zbadany.” – czytamy w streszczeniu badań.

“W tym badaniu testowaliśmy relację używania psychodelików i psylocybiny z zachowaniami kryminalnymi wśród ponad 480.000 respondentów ze Stanów Zjednoczonych. Dane były gromadzone przez 13 lat przez National Survey on Drug Use and Health.”

Psylocybina to substancja chemiczna obecna w grzybkach halucynogennych, która ma właściwości psychodeliczne. Psylocybina powoduje głębokie doznania psychodeliczne, transcendentne, mistyczne, medytacyjne, często także religijne.

Wyniki badań wskazują, że klasyczne użycie psychodelików podczas życia “wiązało się ze zmniejszeniem szansy na popełnienie napaści i kradzieży, aresztowania oraz brutalnego przestępstwa.”

Dla porównania “używanie nielegalnych narkotyków było w dużej mierze związane ze zwiększoną szansą na te efekty.

Naukowcy sugerują, że osoby, które używają nie tylko psychodelików, ale także wielu innych narkotyków mają większe szanse na zostanie dilerem:

“Klasyczne używanie psychodelików wraz z używaniem niemal wszystkich innych substancji, wiązało się ze zwiększonymi szansami na dystrybucję narkotyków w ciągu ostatniego roku.”

Według naukowców; “Wyniki były zgodne z efektami wywołanymi psylocybiną, według których ma ona ochronny wpływ na antyspołeczne zachowania przestępcze.”

Badanie kończy się stwierdzeniem, że “te odkrycia przyczyniają się do uzasadnionego rozpoczęcia badań klinicznych z użyciem klasycznych psychodelików, w tym psylocybiny, w warunkach medycznych.”

Chociaż konopie i psychodeliki to dwie różne bajki, to dwie rzeczy je łączą – są nielegalne i mają zastosowania lecznicze. Dajcie znać w komentarzu czy interesują was rzeczy związane z innymi substancjami, nie tylko z konopiami, ale właśnie np. magicznymi grzybkami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować