- Reklama -
Banner

USA wydaje 715.000 dolarów na aplikację o marihuanie

 

Starając się przekonać młodzież, że dalszy zakaz marihuany w Ameryce jest w interesie zdrowia publicznego, rząd federalny płaci teraz naukowcom za to, aby opracowali aplikacje, która bardziej przekona dzieci do ćwiczeń fizycznych niż do palenia marihuany.

National Institutes of Health niedawno przyznał 715 000 dolarów dotacji dla Uniwersytetu w Nowym Jorku, aby rozpoczął pracę nad sprytnie zatytułowanym badaniem: “Korzystanie z ćwiczeń fizycznych w celu zmniejszenia palenia marihuany wśród młodzieży, istnieje aplikacja do tego.”

Celem tego badania jest stworzenie aplikacji na smartfony, która przemówi do młodzieży i zachęci ich aby trenowali sprawność fizyczną jako alternatywę do palenia jointów.

Pomimo, że marihuana jest legalna do celów leczniczych i rekreacyjnych w połowie USA, to rząd nadal przekonuje społeczeństwo, że trawka powoduje uzależnienia wśród młodzieży.

Obecnie marihuana jest najpopularniejszym nielegalnym narkotykiem, a z badań wynika, że zwiększyło się jej wykorzystanie wśród młodych dorosłych osób. Mimo to, istnieje kilka skutecznych metod aby pomóc użytkownikom konopi ograniczyć ich spożycie, aby uniknąć negatywnych konsekwencji w tym uzależnienia od marihuany”.

Nic dziwnego, skoro rząd federalny odkrył, że chęć korzystania z marihuany może być mniejsza nawet przy umiarkowanym wysiłku. “Nasze badania wykazały, że również krótkie sesje (czyli 10minut) umiarkowanych lub intensywnych ćwiczeń zmniejszają głód/chęć zapalenia marihuany.”

Ostatecznie naukowcy wydają setki tysięcy dolarów na badania i rozwój bezużytecznej aplikacji na smartfony które zmierzają do ograniczenia uzależnień od marihuany, jednak według Narodowego Instytutu ds. narkomanii, tylko dziewięć procent uzależnionych od marihuany będzie jej używać.

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować