Strona główna Aktualności USA wydaje 715.000 dolarów na aplikację o marihuanie

USA wydaje 715.000 dolarów na aplikację o marihuanie

0
USA wydaje 715.000 dolarów na aplikację o marihuanie
Rząd usa tworzy aplikację na smartfony, która ma zniechęcić młodzież do palenia marihuany.

 

Starając się przekonać młodzież, że dalszy zakaz marihuany w Ameryce jest w interesie zdrowia publicznego, rząd federalny płaci teraz naukowcom za to, aby opracowali aplikacje, która bardziej przekona dzieci do ćwiczeń fizycznych niż do palenia marihuany.

National Institutes of Health niedawno przyznał 715 000 dolarów dotacji dla Uniwersytetu w Nowym Jorku, aby rozpoczął pracę nad sprytnie zatytułowanym badaniem: “Korzystanie z ćwiczeń fizycznych w celu zmniejszenia palenia marihuany wśród młodzieży, istnieje aplikacja do tego.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Celem tego badania jest stworzenie aplikacji na smartfony, która przemówi do młodzieży i zachęci ich aby trenowali sprawność fizyczną jako alternatywę do palenia jointów.

Pomimo, że marihuana jest legalna do celów leczniczych i rekreacyjnych w połowie USA, to rząd nadal przekonuje społeczeństwo, że trawka powoduje uzależnienia wśród młodzieży.

Obecnie marihuana jest najpopularniejszym nielegalnym narkotykiem, a z badań wynika, że zwiększyło się jej wykorzystanie wśród młodych dorosłych osób. Mimo to, istnieje kilka skutecznych metod aby pomóc użytkownikom konopi ograniczyć ich spożycie, aby uniknąć negatywnych konsekwencji w tym uzależnienia od marihuany”.

Nic dziwnego, skoro rząd federalny odkrył, że chęć korzystania z marihuany może być mniejsza nawet przy umiarkowanym wysiłku. “Nasze badania wykazały, że również krótkie sesje (czyli 10minut) umiarkowanych lub intensywnych ćwiczeń zmniejszają głód/chęć zapalenia marihuany.”

Ostatecznie naukowcy wydają setki tysięcy dolarów na badania i rozwój bezużytecznej aplikacji na smartfony które zmierzają do ograniczenia uzależnień od marihuany, jednak według Narodowego Instytutu ds. narkomanii, tylko dziewięć procent uzależnionych od marihuany będzie jej używać.