USA: Po raz pierwszy sprzedaż marihuany wyprzedziła sprzedaż alkoholu

Trzy lata po tym, jak Kolorado zalegalizowało sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych, po raz pierwszy przychód ze sprzedaży konopi był wyższy od przychodów ze sprzedaży alkoholu.

Wpływ legalizacji marihuany na sprzedaż alkoholu
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Licencjonowani dostawcy w Aspen zarobili w ubiegłym roku 11,3 miliona dolarów w ubiegłym roku. Sprzedaż alkoholu w tym samym mieście wyniosła 10,5 miliona dolarów. Uważa się, że jest to pierwszy przypadek, w którym sprzedaż legalnej marihuany przyćmiła sprzedaż alkoholu.

Pierwszy sklep z marihuaną w Aspen został otwarty w marcu 2014 r., czyli trzy miesiące po wejściu przepisów o legalizacji. W niewielkim miasteczku turystycznym, które liczy około 7000 mieszkańców, jest obecnie siedem licencjonowanych placówek z konopiami indyjskimi.

W porównaniu do 2016 roku sprzedaż marihuany w 2017 roku wzrosła o 16 procent. Obecnie przemysł legalnej marihuany jest najszybciej rozwijającym się sektorem handlu detalicznego w Aspen.

“Kiedy ludzie odwiedzają Aspen, muszą dostosować się do dużej wysokości i niektórzy nie piją alkoholu przez pierwsze kilka dni. Myślę, że ci ludzie szukają alternatywy dla alkoholu, który jest w istocie trucizną, a marihuana jest naturalna.” – powiedział Max Meredith w wywiadzie dla Aspen Times.

Max Meredith, który prowadzi jeden ze sklepów z marihuaną, powiedział, że wzrost sprzedaży pokazuje otwartość dorosłych obywateli, którzy potrafią używać marihuany w sposób odpowiedzialny. Zauważył on, że wzrost sprzedaży powiązany był z mniejszą ilością bójek na ulicach, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Badania przeprowadzone przez Georgia State University wykazały, że w stanach, gdzie medyczna marihuana została zalegalizowana sprzedaż alkoholu spadła o 15 procent. Stany, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, zaobserwowały spadek sprzedaży alkoholu o 20 procent.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -