- Reklama -
Banner

USA: 18% osób powyżej 21 lat uważa się użytkowników konopi indyjskich

Nowe badanie wykazało, że 18% osób w USA, które ukończyły 21 lat, uważa się za użytkowników konopi indyjskich.

Badanie przeprowadzone przez Kadence International wykazało, że 48% osób, które uważają się za użytkowników konopi, używa konopi w celu złagodzenia niepokoju, 40% używa go jako środka na bezsenność lub jako środek przeciwbólowy, a jedna na pięć osób używa konopi jako substytut leku na receptę.

Badania te “przeprowadzono wśród reprezentatywnej próby ogólnej populacji USA w wieku 21+, aby lepiej zrozumieć wszystkie aspekty amerykańskiego konsumenta konopi indyjskich“, czytamy w komunikacie prasowym.

20% Amerykanów używało marihuany w ostatnim roku

18 procent amerykanow uwaza sie za konsumentow marihuany

“Badanie wykazało, że 1 na 5 dorosłych Amerykanów używało konopi indyjskich w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przy czym 32% z nich codziennie używa konopi indyjskich”.

Marihuana zmienia również wiele postaw wobec alkoholu (tabela druga poniżej). Prawie połowa dorosłych osób używających konopi indyjskich (47%) obniżyła spożycie alkoholu, z czego ponad 50% osób uważa, że konopie indyjskie są mniej szkodliwe niż alkohol. Takie podejście jest szczególnie powszechne u dorosłych w wieku od 21 do 40 lat.

Co ciekawe, badanie wykazało, że legalizacja marihuany wpływa również na podejście do jej stosowania. 70% ankietowanych stwierdziło, że jeśli konopie byłyby legalne w stanie, w którym żyją, prawdopodobnie spróbowaliby jej. Tylko 4% Amerykanów odmawia spróbowania marihuany.

52 procent amerykanow uwaza marihuane za bezpieczniejsza od alkoholuMiriam Konz, dyrektor zarządzający Kadence International, skomentowała:

“Przeprowadzone przez nas badania mają na celu wykazanie roli, jaką konopie pełnią we współczesnym społeczeństwie. Staraliśmy się zrozumieć powody, dla których ludzie je stosowali i jak często to robili. Co najciekawsze, nie ma zdefiniowanych i wyraźnych danych demograficznych osób używających konopi indyjskich. Są one stosowane we wszystkich grupach wiekowych, środowiskach społeczno-ekonomicznych i lokalizacjach.”

“Dla wielu osób konopie indyjskie są coraz częściej substytutem alkoholu i leków farmaceutycznych, ale co to oznacza? Niniejsze badanie próbuje zrozumieć czynniki napędzające używanie konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych i chociaż nadal istnieje stygmatyzacja związana z ich używaniem, to większość dorosłych osób używa konopi indyjskich lub zdecydowanie rozważa to w nadchodzącym roku. Biorąc pod uwagę spodziewany wzrost w tej branży, istnieją powody dla branży alkoholowej, jak i dla przemysłu farmaceutycznego, które tłumaczą ich pośpiech w inwestowaniu i angażowaniu się w ten przemysł. “

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować