- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościTop 10 korzyści zdrowotnych marihuany

Top 10 korzyści zdrowotnych marihuany

W 2003 roku rząd Stanów Zjednoczonych reprezentowany przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społeczniej złożył wniosek i został mu przyznany patent na kannabinoidy. Powód? Ponieważ badania na kannabinoidach pozwoliły firmom farmaceutycznym nabyć praktyczną wiedzę na temat jednego z najpotężniejszych przeciwutleniaczy i neuroprotektorów znanemu światu przyrody.

W opisie patentowym US 6630507 zawarte są badania które stwierdzają, że kannabidoidy mają specyficzne właściwości przeciwutleniające, co czyni je użytecznymi w leczeniu i profilaktyce szerokiej gamy chorób związanych z utlenianiem, takich jak choroby niedokrwienne związane z wiekiem, choroby zapalne i autoimmunologiczne.

Stwierdzono, że kannabinoidy mają szczególne zastosowanie jako neuroprotektory, na przykład przez ogranicznie uszkodzeń neurologicznych takich jak udar mózgu i jego urazy, lub w leczeniu chorób neurodegradacyjnych takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, demencja starsza czy HIV.

 

Top 10 korzyści zdrowotnych marihuany

 

1. Rak

Kannabinoidy zawarte w marihuanie, hamują wzrost guza, a także zabijają komórki nowotworowe. Rządy zachodnie nadal jeszcze tłumią te informacje, tak by prohibicja marihuany generowała i mnożyła zyski generowane przez przemysł farmaceutyczny.

THC, które wpływa na receptory kannabinoidowe CB1 i CB2 jest podobne w działaniu do endokannabinoidyów, które są w sposób naturalny wytwarzany przez ogranizm i aktywuje je. Badacze sugerują, że THC może być używane do leczenia raka płuc.

2. Zespół Tourette’a

Zespół Tourette’a jest stanem neurologicznym który charakteryzuje się niekontrolowanymi grymasami twarzy, mimowolnymi tikami i okrzykami.

Dr Kirstem Mueller-Vahl z Akademii Medycznej w Hannoverze w Niemczech prowadził zespół, który badał wpływ substancji chemicznych zwanych kannabinole u 12 dorosłych pacjentów z zespołem Tourette’a. Pojedyncza dawka kannabinolu powodowała znaczne zmniejszenie objawów przez kilka godzin, w porównaniu z placebo.

3. Padaczka

Marihuana rozluźnia mięśnie i posiada cechy przeciwskurczowe, które okazały się w leczeniu padaczki. Tak naprawdę są niezliczone przypadki osób cierpiących na padaczkę, które lepiej funkcjonują tylko dzięki stosowaniu marihuany.

4. Migreny

Odkąd medyczna marihuana została zalegalizowana w Kalifornii, lekarze stwierdzili, że zdążyła ona wyleczyć ponad 300.000 przypadków migreny, podczas gdy inne leki nie pomagały.

5. Jaskra

Leczenie marihuaną jaskry jest jednym z najlepiej udokumentowanych. Nie ma żadnego badania które obala bardzo silne efekty terapeutyczne marihuany u pacjentów z jaskrą.

6. Stwardnienie rozsiane

Wpływ marihuany na pacjentów ze stwardnieniem rozsianym został potwierdzony, kiedy były gospodarz talk-show Montel Williams zaczął używać marihuany do leczenia stwardnienia rozsianego. Marihuana zatrzymuje skutki neurologiczne i skurcze mięśni, które pochodzą od tej śmiertelnej choroby.

7. ADD i ADHD

Dobrze udokumentowane badania USC zrobione rok temu wykazały, że marihuana nie tylko nie jest doskonałą alternatywą na leki farmakologiczne, ale leczy zaburzenia bez żadnych negatywnych skutków ubocznych w porównaniu do farmaceutyków.

8. Zespół jelita drażliwego i choroba Crohna

Dowiedziono, że marihuana może pomóc w leczeniu przewlekłych objawów choroby, zatrzymując nudności, bóle brzucha i biegunkę.

9. Alzheimer

Wbrew temu co słyszeliście na temat wpływu marihuany na mózg, Scripps Institute w 2009 roku wykazało, że THC zawarte w marihuanie działa na rzecz zapobiegania chorobie Alzheimera, blokując depozyty w mózgu, które powodują chorobę.

10. Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Podobne zastosowanie co w leczeniu zespołu jelita drażliwego, marihuana może znaleźć w leczniu skurczów i dyskomfortu, który powoduje objawy PMS. Używanie marihuany przy PMS preferowała nawet Królowa Wiktoria.

 

Kannabinoidy mogą także zapobiec rakowi, i zmniejszyć prawdopodobieństwo ataku serca o 66%. Lekarz konopny dr William Courtney zaleca picie 4-8 uncji soku z kwiatów i surowych kwiatów i liści konopi. Dla roślin dawka to 5mg kanabidiolu (CBD) na kg masy ciała, a dodatkowo sałatka z kiełków nasion konopi i 50mg THC w 5 dawkach dziennie.

Dlaczego surowe? Ciepło niszczy pewne enzymy i substancje odżywcze roślin. Spożywanie surowych konopi pozwala na zwiększenie dostępności tych elementów. Ci którzy wymagają dużych ilości kannabinoidów bez efektów psychoaktywnych powinni poszukać ich w surowych konopiach. W tym charakterze może być stosowany 60-krotną tolerancją niż gdyby były spalane.

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Nie żyje Profesor Raphael Mechoulam, który wyizolował THC z marihuany

Profesor Raphael Mechoulam, uważany za "ojca badań nad konopiami", zmarł w wieku 92 lat...

XX Marsz Wyzwolenia Konopi 2023 już 3 czerwca!

Już 3.06.2023 roku odbędzie się wyjątkowa, bo XX edycja Marszu Wyzwolenia Konopi. Event będzie miał...

“JUST HEMP IT” – Nike pozywa firmę konopną za używanie podobnego sloganu reklamowego

Nike jest jednym z największych producentów obuwia i sprzętu sportowego na świecie, znanym z...

Pierwsza uprawa marihuany w Nowym Jorku jest już gotowa do sprzedaży

W stanie Nowy Jork legalizacja marihuany została wprowadzona w kwietniu 2021 roku. Wprawdzie perspektywie...