- Reklama -
Banner

THC sprawiło, że szczury laboratoryjne stały się mądrzejsze

Naukowcy z University of British Columbia opublikowali we wtorek raport w “Journal of Psychiatry and Neuroscience”, który wykazał, że THC zwiększyło inteligencję szczurów.

Kanadyjscy naukowcy przebadali 29 gryzoni, aby zbadać zdolności poznawcze systemem nagród. Szczurom dano możliwość wykonania prostego zadania lub zadania, które wymagało większego zaangażowania mózgu.

Za wykonanie trudnego zadania szczury otrzymywały dwie kostki cukru, a za wykonanie prostego zadania tylko jedną kostkę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kiedy szczury przyzwyczaiły się do nagród w postaci kostek cukru, naukowcy postanowili dostarczyć szczurom THC i CBD. Efekty tej zmiany całkowicie zaszokowały naukowców.

“Kiedy szczury otrzymywały THC, okazało się, że wykorzystują mniejszą ilość energii psychicznej potrzebnej do wykonywania trudniejszych zadań,” powiedział Mason Silveira, jeden z autorów badań.

“Chociaż było mniej prawdopodobne, że będą wykonywać trudniejsze zadania, to nadal były w stanie je wykonać. To pokazuje różnicę między wpływem THC na zdolności poznawcze, a chęcią faktycznego wykorzystania tych zdolności.”

Naukowcy twierdzą, że po podaniu THC “szczury wyraźnie były mądrzejsze i nie straciły zdolności do wykonywania trudniejszych zadań. One po prostu nie chciały ich wykonywać.”

Autorzy badań wnioskują, że rezygnacja z wykonywania trudniejszych zadań pokazuje rozleniwienie szczurów, chociaż po podaniu THC szczury nauczyły się przeskakiwać przez obręcze.

“Nasze badania wskazują, że sama marihuana może korzystnie wpływać na wiele różnych rzeczy, ale może prowadzić do zaburzeń poznawczych, co warto rozważyć.”

Badania podkreślają potrzebę przeprowadzenia większej ilości badań, w celu określenia wpływu THC na ludzki mózg, aby zbadać, jak można złagodzić negatywne skutki używania marihuany oraz odkryć wpływ innych kannabinoidów na ludzki organizm.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować