- Reklama -
Banner

THC może pozostawać w mleku matki nawet 6 dni po użyciu marihuany

Nowe badania wykazały, że THC może być obecny w mleku matki do sześciu dni po spożyciu konopi. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Pediatrics w poniedziałek.

W badaniu wzięło udział 50 kobiet, które zgłosiły, że używały konopi i dostarczyły próbki mleka do Mommy’s Milk, laboratorium badań mleka ludzkiego na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Kobiety wypełniły również kwestionariusz z informacjami na temat używania konopi indyjskich i innych leków w ciągu 14 dni przed podaniem próbek.

Analiza próbek wykazała obecność THC w 34 próbkach, lub 63 procentach z 54 próbek. Pięć próbek lub 9 procent miało wykrywalne poziomy CBD. THC wykryto w próbkach do sześciu dni po podaniu konopi indyjskich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Christina Chambers jest profesorem pediatrii w UCSD, dyrektorem badań klinicznych dla Departamentu Pediatrii w UCSD i Rady Children’s Hospital w San Diego i jednym z autorów badania. Stwierdziła, że wpływ kanabinoidów na rozwijający się noworodki nie został określony.

Chambers zauważyła, że obecność THC w mleku matki nie musi oznaczać, że kannabinoid będzie miał wpływ na dzieci.

“Pytanie brzmi, czy to ma znaczenie? … Czy jest możliwe, że nawet niski poziom THC w mleku może mieć wpływ na rozwój neurologiczny dziecka?Nie znamy odpowiedzi”, powiedziała.

Dr Melissa Bartick, adiunkt medycyny w Cambridge Health Alliance i Harvard Medical School w Massachusetts, która nie brała udziału w badaniu, stwierdziła, że naukowcy nie wiedzą, czy THC w mleku matki może zostać zaabsorbowane przez karmione dzieci.

“Patrząc na to, musielibyśmy najpierw sprawdzić, czy poziomy w mleku przekładają się na poziomy THC we krwi niemowląt” – powiedział Bartick.

“Musielibyśmy zmierzyć jakikolwiek wpływ poznawczy, intelektualny i behawioralny na dzieci w odniesieniu do poziomu THC we krwi, eliminując jednocześnie czynniki zakłócające, takie jak ekspozycja na THC w czasie ciąży i skutki rodzicielstwa, gdy znajdują się pod jego wpływem” – dodała.

“Dlatego niewiele możemy poradzić na podstawie tych badań, z wyjątkiem prowadzenia dalszych badań.”

Chambers powiedziała, że ​​jej zespół planuje dalsze prace mające na celu zbadanie wpływu ekspozycji na THC u dzieci na ich wyniki w badaniach neurobehawioralnych.

Dopóki nie można przeprowadzić dalszych badań, autorzy badania sugerują, że matki karmiące powinny stosować się do bieżących zaleceń ekspertów medycznych.

“Brak ostatecznych danych na temat ryzyka lub bezpieczeństwa narażenia niemowlęcia na marihuanę poprzez mleko matki. American Academy of Pediatrics i American Congress of Obstetricians and Gynecologists odradzają używania marihuany podczas karmienia piersią”, czytamy w raporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować