- Reklama -
Banner

Testy na obecność THC w ślinie nie działają – wskazują kanadyjskie badania

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Public Health, testy do wykrywania THC w ślinie nie są ani skuteczne, ani nie są dokładne w określaniu stężenia tetrahydrokannabinolu (THC), a często pokazują błędne wyniki.

Wcześniejsze badania wykazały, że testy śliny nie są w stanie wykryć obecności THC, stężenia THC, ani nie są w stanie określić zdolności prowadzenia pojazdów.

Kanadyjscy naukowcy przeprowadzili przegląd badań oceniających skuteczność testów na obecność THC w ślinie. Poinformowali, że dostępne urządzenia nie spełniają akceptowalnych standardów czułości i dokładności oraz że produktom brakuje standaryzacji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ponadto stwierdzili, że nie ma znanych „korelacji między stężeniami THC w ślinie a poziomem odurzenia”.

Autorzy doszli do wniosku, że „metody pomiaru THC w ślinie kierowców wymagają poprawy.”

Czułość i dokładność dziewięciu urządzeń wykazały, że żadne z obecnych urządzeń nie spełnia minimalnych wymagań sugerowanych przez projekty ROSITA, ROSITA-2 i DRUID.

Wyniki poprzednich badań

Zgodnie z wynikami opublikowanymi w czasopiśmie Therapeutic Drug Monitoring, testy na obecność THC w ślinie nie są w stanie wykryć niedawnego używania marihuany u ponad 50% badanych.

Francuscy badacze ocenili zdolność badania płynu w jamie ustnej w celu wykrycia obecności THC u 20 osób. Każdy z badanych oświadczył, że palił konopie w ciągu 30 minut do 24 godzin przed badaniem.

Naukowcy poinformowali, że testy śliny zidentyfikowały THC tylko u ośmiu z 20 uczestników. W przeciwieństwie do tego, badanie moczu wykazało, że 18 osób stosowało wcześniej konopie indyjskie.

Wcześniejsze oceny urządzeń do badania śliny wykazały podobne wyniki – wykazując, że badanie śliny rzadko wykazuje obecność THC po upływie jednej lub dwóch godzin po wcześniejszym użyciu i że testy często pokazują pozytywny wynik u osób, które nie używały marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować