Dołącz do nas

Badania

Starsi Amerykanie 20 razy częściej używają marihuany niż 30 lat temu

Nowe badanie wykazało, że starsi Amerykanie używają znacznie więcej marihuany niż 30 lat temu. Jest to szczególnie prawdziwe w porównaniu z innymi, młodszymi grupami wiekowymi, z których niektóre odnotowały nawet spadek używania marihuany.

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców Williama Kerra, Camillię Lui i Yu Ye, którzy przeprowadzili badania, wykorzystując dane z trzydziestu lat ankiet pochodzących od ponad 40 000 respondentów, którzy ujawniali, czy w ostatnim roku stosowali konopie indyjskie.

Wzrost spożycia marihuany wśród najstarszych

Naukowcy odkryli znaczny wzrost spożycia marihuany wśród osób w wieku od 50 do 59 lat i 60+. Amerykanie w tych dwóch grupach wiekowych byli 20 razy bardziej skłonni spożywać marihuanę, niż 30 lat temu. Te starsze grupy wiekowe były jedynymi z dwóch grup, które znacznie zwiększyły zużycie marihuany w ciągu ostatnich 30 lat.

Osoby w wieku od 18 do 29 lat odnotowały niewielki spadek spożycia marihuany w ciągu ostatnich 30 lat, z 29,9% w 1984 r. Do 29,2% w 2015 r. Amerykanie w wieku od 30 do 39 lat również stwierdzili, że palą nieco mniej marihuany w 2015 r. (14,8%) niż w 1984 r. (18,1%). Amerykanie w wieku od 40 do 49 lat zgłosili niewielki wzrost spożycia marihuany, z 9,6% w 1984 r. Do 11,7% w 2015 r.

Krytycy legalizacji są w błędzie

Podczas gdy wielu założyłoby, że ze względu na rosnącą legalizację i rosnącą akceptację społeczną marihuany, używanie marihuany wzrośnie we wszystkich grupach wiekowych. Naukowcy odkryli jednak, że tylko w niektórych grupach wiekowych spożycie marihuany wzrosło. Obecnie zdecydowana większość Amerykanów popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych, a niemal 100% twierdzi, że medyczna marihuana powinna być legalna – wskazują sondaże przeprowadzone przez Quinnipiac University.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne