- Reklama -
Banner

Stan Nevada zarobi miliard dolarów w ciągu 7 lat od legalizacji marihuany

Sprzedaż legalnej marihuany w stanie Nevada regularnie rośnie od dwóch lat, a najnowszy raport przewiduje, że produkcja, przetwarzanie i sprzedaż konopi w stanie Nevada może przynieść ponad 1 miliard dolarów zysku do 2024 roku.

To kluczowe odkrycie w analizie ekonomicznej opublikowanej w piątek przez Nevada Dispensary Association.

Raport przewiduje, że polityka przyjazna konopiom w turystycznym Las Vegas i Reno może sprawić, że Nevada stanie się jednym z największych rynków marihuany w USA do 2024 roku.

Raport pojawił się po tym, jak urzędnicy poinformowali, że całkowity przychód ze sprzedaży marihuany w stanie Nevada przekroczył 530 milionów dolarów. To daje 113 milionów dolarów przychodu z podatków.

W pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany stan zarobił prawie 70 milionów dolarów z podatków od sprzedaży.

W przemyśle legalnej marihuany w stanie Nevada zatrudnionych jest około 8300 osób. Dla porównania to dwa razy więcej, niż liczba osób pracujących w sektorze przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Sektor legalnych konopi w stanie Nevada nadal boryka się jednak z kilkoma problemami. Głównym z nich jest brak dostępu do bankowości.

Kolejnym problemem jest również wysoki podatek od sprzedaży detalicznej, na który narzeka wielu konsumentów. Kiedy połączymy podatek detaliczny, podatek akcyzowy i dzienny podatek od sprzedaży – z każdego dolara wydanego na marihuanę 30 centów trafia do budżetu stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować