- Reklama -
Banner

Stan Nevada zarobi miliard dolarów w ciągu 7 lat od legalizacji marihuany

Sprzedaż legalnej marihuany w stanie Nevada regularnie rośnie od dwóch lat, a najnowszy raport przewiduje, że produkcja, przetwarzanie i sprzedaż konopi w stanie Nevada może przynieść ponad 1 miliard dolarów zysku do 2024 roku.

To kluczowe odkrycie w analizie ekonomicznej opublikowanej w piątek przez Nevada Dispensary Association.

Raport przewiduje, że polityka przyjazna konopiom w turystycznym Las Vegas i Reno może sprawić, że Nevada stanie się jednym z największych rynków marihuany w USA do 2024 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Raport pojawił się po tym, jak urzędnicy poinformowali, że całkowity przychód ze sprzedaży marihuany w stanie Nevada przekroczył 530 milionów dolarów. To daje 113 milionów dolarów przychodu z podatków.

W pierwszym roku legalnej sprzedaży marihuany stan zarobił prawie 70 milionów dolarów z podatków od sprzedaży.

W przemyśle legalnej marihuany w stanie Nevada zatrudnionych jest około 8300 osób. Dla porównania to dwa razy więcej, niż liczba osób pracujących w sektorze przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Sektor legalnych konopi w stanie Nevada nadal boryka się jednak z kilkoma problemami. Głównym z nich jest brak dostępu do bankowości.

Kolejnym problemem jest również wysoki podatek od sprzedaży detalicznej, na który narzeka wielu konsumentów. Kiedy połączymy podatek detaliczny, podatek akcyzowy i dzienny podatek od sprzedaży – z każdego dolara wydanego na marihuanę 30 centów trafia do budżetu stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować