- Reklama -
Banner

Sprzedaż marihuany w stanie Michigan prawdopodobnie przekroczy 3 miliardy dolarów w 2023 roku

Rynek marihuany w stanie Michigan nie przestaje rosnąć, bijąc kolejny rekord sprzedaży w lipcu.

W zeszłym miesiącu branża sprzedała produkty z marihuany do użytku rekreacyjnego i medycznego o wartości około 276,75 miliona dolarów. To wzrost o 33,5% w porównaniu do stycznia. Jeśli sprzedaż będzie kontynuowana w takim tempie, w 2023 roku przekroczy 3 miliardy dolarów.

Największy wzrost pochodzi ze sprzedaży marihuany do użytku rekreacyjnego, która wzrosła o 38% od stycznia. W porównaniu do tego, sprzedaż marihuany medycznej spadła o prawie 46% w ciągu roku do lipca. Produkty rekreacyjne są tańsze od medycznych o prawie $3,38 za 28g marihuany, co sprawia, że osoby posiadające kartę do zakupu marihuany medycznej chętniej sięgają po produkty w sklepach rekreacyjnych.

To duża zmiana w porównaniu z drastycznym spadkiem cen, jaki obserwowano w branży przez ostatnie dwa lata.

Ceny marihuany do celów rekreacyjnych wzrosły do $98,65 za uncję (28g) w lipcu, co stanowi wzrost o 23% od stycznia. Mimo to, ceny wciąż są niskie w porównaniu z początkami regulowanego rynku, kiedy osiągnęły ponad $500 za uncję.

Michigan Cannabis Regulatory Agency przypisuje sobie zasługi za poprawę cen, twierdząc, że wzrost wynika z zaostrzenia przepisów, które ograniczyły napływ nielegalnej marihuany na legalny rynek. CRA nałożyła kary o łącznej wartości prawie $3,3 miliona na “czarne owce” w branży od 2020 roku.

Do lipca sprzedaż marihuany w Michigan przekroczyła 1,7 miliarda dolarów. W 2022 roku rynek w Michigan osiągnął wartość 2,3 miliarda dolarów, a wygląda na to, że w tym roku ta suma zostanie łatwo przekroczona. Co więcej, sprzedaż marihuany przewyższyła sprzedaż alkoholi destylowanych w stanie po raz pierwszy w zeszłym roku, osiągając 1,91 miliarda dolarów.

Dzięki gwałtownemu wzrostowi sprzedaży od grudnia 2019 roku, Michigan ma obecnie drugi co do wielkości rynek marihuany w USA, tuż za Kalifornią.

Legalna sprzedaż marihuany w Kalifornii przekroczyła w zeszłym roku 5,3 miliarda dolarów, mimo że stan ten ma prawie 30 milionów mieszkańców więcej niż Michigan. W 23 stanach USA marihuana do użytku rekreacyjnego jest legalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 

Mogą Cię zainteresować