Strona główna Aktualności Świat Sprzedaż marihuany w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 998 mln $ w 2015 roku

Sprzedaż marihuany w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 998 mln $ w 2015 roku

0
Sprzedaż marihuany w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 998 mln $ w 2015 roku

Według najnowszego raportu przeprowadzonego przez New Frontier i ArcView Market Research, sprzedaż marihuany wśród dorosłych Amerykanów wzrosła o 184% w porównaniu do ubiegłego roku.

Szacunki ArcView wykazują niesamowity wzrost marihuany do celów rekreacyjnych, który wzrósł z 351 milionów dolarów w 2014 roku do 998 milionów dolarów w 2015 roku, co daje wzrost o 184%.

Nie da się zaprzeczyć, że marihuana jest jednym z najszybciej rozwijających się przemysłów w USA. Dwadzieścia trzy stany już umożliwiają używanie marihuany do celów medycznych, a cztery stany i Dystrykt Kolumbii umożliwiają legalny zakup do celów rekreacyjnych przez osoby dorosłe.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Część tego wzrostu można przypisać szybko zmieniającym się postawom Amerykanów wobec marihuany. W 2005 roku tylko 36% Amerykanów popierało legalizację marihuany, podczas gdy niedawna sonda wykazała 58 procentowe poparcie. ArcView uważa, że wzrost ten między 2014 a 2020 rokiem osiągnie dodatkowe 30%.

ArcView i New Frontier wierzą, że ceny marihuany będą bardziej konkurencyjne, kiedy nowi plantatorzy wejdą na rynek. Ponieważ każdy stan ma bardzo różne przepisy dotyczące marihuany, wiele firm widzi swoją szansę na wielu frontach tego przemysłu.

źródło: Forbes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj