- Reklama -
Banner

Sprzedaż legalnej marihuany w 2029r. osiągnie 200 mld dolarów rocznie – szacują analitycy z Wall Street

Nowy raport Stifel, firmy zajmującej się prognozami na Wall Street, mówi, że globalny rynek konopi wzrośnie 25-krotnie w ciągu najbliższej dekady, przy czym udział USA w sprzedaży legalnej marihuany wyniesie połowę.

Jak widać prohibicja nie powstrzymuje rozwoju legalnej branży konopnej. Pomimo obaw, że niedawny boom na inwestycje w konopie może być tymczasową bańką oraz fakt, że globalna reforma polityki dotyczącej konopi indyjskich postępuje bardzo powoli, analitycy finansowi nadal uważają, że przemysł konopny pokona te przeszkody i gwałtownie się rozwinie.

Niedawne sprawozdanie finansowe Cowen Group, jednej z pierwszych firm inwestycyjnych, które rozpoczęły badanie rynku konopnego, przewiduje, że globalna sprzedaż legalnej marihuany może wzrosnąć do 75 miliardów USD do 2030 r. W ubiegłym roku sprzedaż legalnej marihuany w samym USA wyniosła 8 miliardów dolarów. Christopher Carey z Bank of America uważa również, że sektor konopi będzie nadal systematycznie rósł, osiągając w końcu roczną sprzedaż na poziomie 166 mld USD.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nowy raport Andrew Cartera, analityka finansowego firmy Stifel z Wall Street, jest znacznie bardziej optymistyczny. Jego raport przewiduje, że branża konopi indyjskich będzie generować około 200 miliardów dolarów w globalnej sprzedaży do 2029 roku, co stanowi 25-krotny wzrost w stosunku do ubiegłorocznych wyników sprzedaży.

Oczekuje się, że Kanada, pierwszy i jedyny kraj G-7, który zalegalizował używanie marihuany dla dorosłych, zwiększy swój udział w globalnej sprzedaży konopi. Kanadyjski rynek legalnej marihuany odnotował nieco ponad 300 milionów dolarów sprzedaży w ciągu pierwszych sześciu i pół miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży detalicznej, a liczby te rosną z miesiąca na miesiąc.

Firma Stifel sugeruje, że do 2023 roku przychód ze sprzedaży legalnej marihuany w Kanadzie przekroczy 7,6 miliarda dolarów. Raport przewiduje, że wkład Kanady w światowy rynek konopny będzie niewielki w porównaniu z wkładem USA. Przychód ze sprzedaży marihuany w USA ma osiągnąć roczną sprzedaż na poziomie 100 miliardów dolarów, przewyższając prognozy Grupy Cowen. Carter opiera tę prognozę na swoim przekonaniu, że Stany Zjednoczone całkowicie zniosą zakaz używania konopi lub zalegalizują marihuanę na poziomie federalnym w ciągu następnej dekady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować