- Reklama -
Banner

Sędzia: “Nie byłbym w stanie żyć ze sobą, gdybym wysłał Cię do więznienia”

“Wiesz, że zwykle kara pozbawienia wolności jest nieunikniona dla tego rodzaju przestępstwa, ale nie byłbym w stanie żyć ze sobą, gdybym wysłał Cię do więzienia”, powiedział sędzia William Hart.

Wydaje się, że wymiar sprawiedliwości może się zmienić po tym, jak sędzia William Hart uniewinnił mężczyznę który został dwa razy złapany za hodowanie marihuany w celu leczenia gardła uszkodzonego po przejściu radioterapii.

Ten człowiek to skromny 65 letni Jonathan Yates, u którego zdiagnozowano raka języka kilka lat temu. Udało mu się przejść niebezpieczną radioterapię na raka gardła, który niszczył i powodował ból każdego dnia.

Po wypróbowaniu wszystkich legalnych farmaceutyków, Jonathan spróbował marihuany i stwierdził, że jest ona jedyną substancją która może zmniejszyć jego cierpienie.

Yates podjął inicjatywę, aby hodować marihuanę do celów medycznych w swoim domu w Brockworth. Niestety policja aresztowała go za uprawę w 2011 roku otrzymując ostrzeżenie.

Uparcie odmawiając uległości wobec państwa, Yates nadal uprawiał lecznicze zioło, dopóki nie został złapany z 36 roślinami.

W głębi duszy, sędzia Hart wiedział, że złamał prawo, jednak odmówił mu więzienia lub nawet wyroku w zawieszeniu.

“To jest człowiek który naprawdę jest bardzo chory, a jedyne co łagodzi jego ból to marihuana. Uzyskał on nasiona konopi od siostry, która chciała pomóc mu ulżyć w cierpieniach bez konieczności polegania na dilerach.”

“W przeszłości została mu przepisana morfina która powodowała u niego wiele dolegliwości.”

“Jest to próba samoleczenia nielegalną substancją. On wie, że jest ona nielegalna, ale jest to jedyna rzecz która pomaga mu w uśmierzeniu bólu.”

Poza salą sądową, pacjent medycznej marihuany stanął w zachwycie ze swoimi wnukami i swoim ochrypłym głosem nazwał sędziego “wspaniały człowiek”

“Oczywiście wiem, że marihuana jest nielegalna w tym kraju, ale nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć miejsca na świecie gdzie jest to legalne – Stany Zjednoczone, RPA, Brazylia, niektóre części Australii, Holandia, Turcja, Hiszpania. Wszystkie one umożliwiają one uprawę konopi dla potrzeb medycznych.”

 

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować