Rynek konopi indyjskich w Oceanii może być wart nawet 1,55 mld $ w 2024r.

Do 2024 r. rynek konopi indyjskich w Oceanii może być wart nawet 1.55 mld USD. Prognozy są jednak hipotetyczne, ponieważ spośród 31 krajów i terytoriów Oceanii tylko dwa zalegalizowały konopie indyjskie do celów rekreacyjnych, ale nie oznacza to, że światowy przemysł konopi powinien zignorować ten obszar, wskazuje najnowszy raport Prohibition Partners.

Rynek marihuany w Oceanii może być wart 1.55 mld $
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Co najmniej 11 krajów w Oceanii zalegalizowało marihuanę do celów medycznych, w tym Australia w 2016 r. i Nowa Zelandia w 2018 r., które łącznie stanowią 71 procent populacji tego regionu. Teraz wszystko, co musi się wydarzyć, to zalegalizowanie marihuany do celów rekreacyjnych w jednym z tych krajów, a reszta regionu powinna podążyć tą samą ścieżką, przewiduje raport.

We wrześniu Nowozelandczycy będą głosować w referendum w sprawie legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, więc jeszcze w tym roku Oceania może doczekać się pierwszego legalnego rynku konopi indyjskich.

Raport podaje, że z 42,3 mln mieszkańców regionu, 3,8 mln już używa marihuany. Może to oznaczać, że do 2024r. rynek medycznej marihuany w Oceanii może być wart 600 milionów USD, a rynek rekreacyjny – 950 milionów USD. Rynki te obsłużyłyby około 252 000 pacjentów medycznych i 541 000 użytkowników rekreacyjnych, przewiduje Prohibition Partners.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Oceania musiałaby być w stanie wyprodukować 135 000 kilogramów suszonych kwiatów.

Rządy Australii i Nowej Zelandii już zasygnalizowały, że chcą dowiedzieć się więcej na temat medycznych zastosowań marihuany, a sama Australia wyda 2 miliony USD, aby zobaczyć, jak konopie można wykorzystać w łagodzeniu objawów raka. Australia pracuje także nad budowaniem upraw krajowych, a tylko od 1 stycznia Australia przyznała 92 licencje na uprawę marihuany do celów medycznych.

Cannatrek, Ltd., partner kanadyjskiego producenta CannTrust Holdings, Inc., zainwestował 19,8 miliona USD w Australii w celu zwiększenia swoich zdolności produkcyjnych, a w Queensland firma Asterion Cannabis zainwestowała 6,6 miliona USD w budowę największej na świecie szklarni, zdolnej do wyprodukowania 500 000 kilogramów konopi rocznie.

Według raportu Prohibition Partners australijski rząd zbudował również “tajną” farmę konopi indyjskich w południowo-wschodniej części Queensland, która ma wygenerować 242 miliony USD rocznie. Raport dodaje, że około 90 procent konopi z “tajnych” upraw produkowanych jest na eksport.

W raporcie czytamy, że z powodu zakazu używania konopi indyjskich najbardziej cierpią osoby czarnoskóre, pomimo badań przeprowadzonych w Nowej Zelandii, z których wynika, że ​​wszyscy, niezależnie od pochodzenia etnicznego lub statusu społeczno-ekonomicznego, używają mniej więcej takiej samej ilości konopi.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -