Dołącz do nas

News

Rosja: Kibice będą mogli przywieźć marihuanę na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Biurokratyczna luka w prawie pozwoli kibicom uczestniczącym w Mistrzostwach Świata FIFA 2018 w Rosji, aby wnieśli na stadiony marihuanę, a nawet kokainę i heroinę, o ile będą mieli odpowiednie zezwolenia.

Gazeta “Izvestia” donosi, że Eurazjatycka Unia Gospodarcza, w skład której wchodzą Rosja, Kazachstan i Białoruś zezwala podróżnym na posiadanie zabronionych substancji, o ile mają odpowiednie dokumenty napisane w języku rosyjskim.

Przepisy FIFA pozwalają także widzom na posiadanie zakazanych substancji przy sobie, ale muszą mieć oni receptę napisaną po angielsku lub rosyjsku. Prawodawstwo Federacji Rosyjskiej będzie obowiązywać we wszystkich 11 miastach, w których odbywać się będą zawody.

Rosyjski Komitet Organizacyjny Mistrzostw Świata w 2018 r. potwierdził że narkotyki zostaną dopuszczone, a funkcjonariusze pracujący w różnych punktach kontrolnych otrzymają instrukcję dotyczącą weryfikacji autentyczności recept.

“Szefowie ochrony będą monitorować egzekwowanie zasad dotyczących leków na receptę, w punktach kontrolnych na terenie stadionu” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Rosyjski Komitet Organizacyjny.

Kibice będą mogli przewieźć do Rosji m.in. marihuanę, kokainę, kodeinę, morfinę, amfetaminę i heroinę. Zgodnie z prawem będą musieli formularz deklaracji celnej dotyczący konkretnych narkotyków, które wwożą do kraju.

2 komentarze

2
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anon
Gość
Anon

To kokainę można dostać na receptę ? na co muszę chorować ?

Vader
Gość
Vader

W Polsce nie dostaniesz, w niektórych państwach możesz próbować ją wyżebrać od lekarza np. jeśli masz narkolepsje, uprzedzając następne pytanie, nie da się nią zarazić a nawet jeśli, to u nas przepiszą ci najwyżej MPH(substytut amfetaminy) 🙁

News

Pierwsza klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Manchesterze

Wielka Brytania: Pierwsza klinika konopna została otwarta w Manchesterze

Pierwsza specjalistyczna klinika konopna w Wielkiej Brytanii została otwarta w Greater Manchester. Powstanie kliniki jest efektem decyzji rządu, aby lekarze mogli przepisywać pacjentom leki na bazie konopi indyjskich.

Lekarze w Wielkiej Brytanii decyzje muszą podejnować indywidualnie, a pacjent może otrzymać receptę na medyczną marihuanę tylko wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Dyrektorem klinicznym w prywatnym ośrodku zdrowia Beeches, jest profesor Mike Barnes, który pomógł w zdobyciu pierwszego zezwolenia na używanie marihuany do celów medycznych dla chłopca cierpiącego na padaczkę.

Pacjenci cierpiący na przewlekły ból i inne poważne schorzenia neurologiczne lub psychiatryczne domagają się tego rodzaju leczenia. Ta klinika będzie stanowić opcję ratunkową dla tych, którzy odkryli, że inne metody leczenia są nieskuteczne. Dzięki temu Wielka Brytania staje na równi z innymi krajami, jeśli chodzi o leczenie bólu. – powiedział Mike Barens.

W wywiadzie dla The Times szefowie kliniki powiedzieli, że pacjenci muszą zapłacić około 200 funtów za wizytę u lekarza, a następnie 600 do 700 funtów miesięcznie za prywatną receptę.

Mam nadzieję, że z czasem pacjenci w całym kraju, a nie tylko w Manchesterze, będą mieli dostęp do leku, którego potrzebują”. – dodał Barens.

Czytaj dalej

News

WeedWeek #31: “Zbyt mocno reaguję na szczęście” – Minister Zdrowia o marihuanie

W najnowszym odcinku WeedWeek głównym bohaterem jest Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia – przeciwnik aborcji, antykoncepcji, invitro oraz… marihuany.

Oprócz tego o pewnym pszczelarzu, który karmił swoje pszczoły marihuana oraz o sprzeczce małżeńskiej, która doprowadziła to ujawnienia plantacji na której rosły 453 rośliny!

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne