Rok po legalizacji marihuany w Massachusetts sprzedaż osiągnęła 393 mln $

Minął rok, odkąd Massachusetts zaczęło sprzedawać legalną marihuanę dla dorosłych i chociaż stan nie wykazywał zainteresowania przyspieszeniem procesu legalizacji, to klienci wykazali spore zainteresowanie legalną trawką.

Droga była długa. W listopadzie 2016 r. wyborcy w Massachusetts odpowiedzieli twierdząco na pytanie dotyczące legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych dla dorosłych. W 2017 r. Gubernator Charlie Baker podpisał jednak ustawę zmieniającą prawo, skutecznie blokując rozpoczęcie sprzedaży rekreacyjnej marihuany o sześć miesięcy.

Komisja Kontroli Marihuany ostatecznie zatwierdziła kluczowe przepisy w marcu 2018 r. Do października 2018 r. zatwierdzono tylko cztery sklepy z konopiami indyjskimi, przy czym tylko dwa były otwarte w momencie rozpoczęcia legalnej sprzedaży konopi w stanie Massachusetts.

W 2017 r. Departament Dochodów w Massachusetts oszacował, że stan może zebrać od 44 mln do 82 mln USD dochodów z podatku od marihuany w roku podatkowym 2019. Klienci wydali 2,2 miliona dolarów w ciągu pierwszych pięciu dni sprzedaży, przy czym 440 000 dolarów wydano już pierwszego dnia. Całkowita liczba sprzedanych gramów wyniosła 56 380, a średnia cena za gram wyniosła 39,33 dolarów.

Rok później stan poinformował, że 33 sklepy z konopiami wygenerowały 393,7 mln USD sprzedaży brutto. Zapotrzebowanie klientów jest wysokie, ale zapasy są niskie. W stanie Massachusetts nie ma wielu licencjonowanych hodowców, przez co trudniej o nadmiar konopi w stanie. Ponieważ stan zbyt wolno udziela licencji firmom, w całym stanie działają tylko dwa obiekty uprawowe, co powoduje dodatkowe problemy z zaopatrzeniem.

Starszy analityk Canaccord Genuity, Bobby Burleson, powiedział: „Rynek konopi w Massachusetts rozwija się wolniej, niż pierwotnie oczekiwano. Było wiele nieaktualnych już oczekiwań. Z pewnością było to częściowo powodem spowolnienia w Massachusetts, ale także niedojrzałością sektora konopi indyjskich jako sektora publicznego. Firmy mogłyby być lepiej obsłużone, gdyby miały większą historię. ”

Burleson powiedział także, że kolejni hodowcy otrzymują już licencje, a kolejne sklepy otwierają się bliżej mniejszych miast jak Brookline i Newton, które są przedmieściami Bostonu.

„Zwiększamy nasze prognozy na 2019 rok do około 600 milionów dolarów z 578 milionów dolarów. Prognozujemy, że do 2022 roku sprzedaż marihuany w Massachusetts przekroczy 1,2 miliarda dolarów. ” dodał Burleson w raporcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • X-MAX V3 Pro

  339  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop

Mogą Cię zainteresować