- Reklama -
Banner

Rekordowe poparcie dla legalizacji marihuany. Już 66% Amerykanów chce legalnej trawki

Nowy sondaż opublikowany w poniedziałek przez Gallup, wykazał, że poparcie dla legalizacji marihuany w USA osiągnęło rekordowy poziom 66%, a tylko 32% jest przeciwnych.

Ankieta została przeprowadzona w dwóch stanach, Michigan i Północnej Dakocie, które rozważają legalizację i uregulowanie marihuany do celów rekreacyjnych. Do tej pory dziewięć stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę dla osób w wieku 21 lat i starszych.

Już 66 procent Amerykanów popiera legalizacje marihuany
Rekordowo wysokie poparcie dla legalizacji marihuany. Fot. Gallup

“Wśród ludności Stanów Zjednoczonych rośnie poczucie, że nadszedł czas zakończenia nieudanego zakazu związanego z marihuaną” – mówi Steve Hawkins, dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project.

Amerykanie są zmęczeni kryminalizacją marihuany

“Ludzie są już zmęczeni tym, że dorośli traktowani są jak kryminaliści za konsumowanie substancji, która według każdej obiektywnej miary jest mniej szkodliwa niż alkohol. Amerykanie mają większą wiedzę o marihuanie niż kiedykolwiek wcześniej, a teraz widzą, że regulacja i legalizacja marihuany jest realną i skuteczną alternatywą dla prohibicji “.

Hawkins kontynuuje; “Nie ma wielu kwestii, które cieszą się poparciem większości, zarówno głównych partii politycznych, jak i każdego regionu kraju. To poparcie konsekwentnie przekłada się na wygrane w wyborach i powinno dodatkowo motywować urzędników do podejmowania działań na szczeblu stanowym i federalnym. Mam nadzieję, że ustawodawcy zwracają uwagę na ten wyraźny trend w opinii publicznej. Jeśli zignorują wyniki sond i ankiet, zrobią to na własne ryzyko.”

Kiedy Gallup po raz pierwszy zapytał Amerykanów o legalizację marihuany w 1969 roku, tylko 12 procent popierało ten pomysł. Jeszcze w 2005 r. za legalizacją opowiadała się zaledwie jedna trzecia Amerykanów.

W ciągu ostatniego roku poparcie dla legalizacji znacznie wzrosło w kilku kluczowych danych demograficznych. Na przykład wśród starszych Amerykanów odnotowano 9-punktowy wzrost –  już 59% osób w wieku 55 lat i więcej twierdziło, że nadszedł czas, aby zakończyć kryminalizację marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować