- Reklama -
Banner

Regularne nasiona marihuany – dlaczego są takie ważne?

Wróćmy do dni, kiedy jedynym sposobem na uprawę konopi były zwykłe “regularne nasiona”. Klasyczny sposób, w jaki natura zaplanowała uprawę, więc z nasion otrzymujesz roślinę męską lub żeńską. Ale większość hodowców uprawia konopie, aby zebrać kwiaty, więc interesują ich głównie żeńskie rośliny. Z tego powodu stworzono nasiona feminizowane.

Podczas uprawy z nasion feminizowanych masz prawie 100 procentową pewność, że dostaniesz tylko żeńskie rośliny. Piękno nasion feminizowanych polega na tym, że oszczędzasz w ten sposób czas, który mógłbyś zmarnować na zajmowanie się męskimi roślinami.

Od czasu boomu na feminizowane nasiona w 1998 roku, hodowcy zwariowali na ich punkcie. Posunęli się tak daleko, że większość banków nasion w ogóle już nie sprzedaje zwykłych (regularnych) nasion konopi. Obecnie 95% europejskich firm sprzedaje nasiona feminizowane.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dzięki tak silnej (komercyjnej) koncentracji na nasionach feminizowanych łatwo zapomnieć, że regularne nasiona są niezbędne do tworzenia i utrzymywania zróżnicowanej puli genów konopi. To niezwykle ważne, aby banki nasion i hodowcy wzięli na siebie odpowiedzialność i nadal oferowali regularne nasiona konopi.

Jakie są zalety używania regularnych nasion?

ganja farmer promocja

Fenotyp

Dla niektórych hodowców znalezienie odpowiedniego fenotypu jest kluczem do sukcesu. Uprawiając konopie z regularnych nasion, masz pewność, że odmiana posiada wszystkie swoje geny. Po wyprodukowaniu nasion feminizowanych wybiera się preferowany fenotyp, który może różnić się od oryginalnego szczepu.

Dzięki regularnym nasionom konopi można znaleźć fenotyp nietknięty genetycznie, który jest zupełnie inny od fenotypu w nasionach feminizowanych.

Własne odmiany

Zanim pojawiły się nasiona feminizowane, wielu hodowców starszego pokolenia skorzystało z okazji, aby wyhodować rośliny męskie i żeńskie w celu wzmocnienia niektórych cech szczepów, które posiadali. Po długim okresie rozmnażania klonów z roślinami męskimi możesz posiadać jedne z najbardziej niesamowitych szczepów, których nie powstydziliby się najsłynniejsi hodowcy.

Oldschoolowe odmiany

Niektóre z najlepszych szczepów ze starej szkoły nigdy nie zostały wprowadzone na rynek nasion feminizowanych, więc z czasem zostały zapomniane. Dostępne są niektóre perełki ze starej szkoły z 1990 roku i po prostu nie są dostępne w formie feminizowanej.

Hodowcy eksperymentujący z nowymi gatunkami konopi katalogują każde ziarno i odnotowują jego cechy, wzorce wzrostu, wzrost liści i łodyg, zapach, wydajność, odporność na błędy, profil terpenowy, stosunek THC i CBD, co przenosi poziom uprawy na kolejny poziom. Chociaż regularne nasiona marihuany są potrzebne do zachowania genów, to większość growerów i tak wybierze nasiona feminizowane outdoor lub nasiona autoflowering.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować