- Reklama -
Banner

Raport: Przemysł legalnej marihuany będzie wart 32 miliardy dolarów do 2022 roku

Szósta edycja raportu State of Legal Marijuana autorstwa ArcView i BDS Analytics wskazuje, że światowy rynek konopi do 2022 roku będzie wart 32 miliardy dolarów.

State of Legal Marijuana jest jedną z najbardziej oczekiwanych perspektyw dla przemysłu marihuany. Niniejszy raport obejmuje światowy rynek konopi indyjskich, ale koncentruje się głównie na miejscach, w których ostatnio zalegalizowano marihuanę – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Amerykanie wydają najwięcej pieniędzy na legalne zioło

Mimo że marihuana do celów rekreacyjnych na poziomie federalnym wciąż jest nielegalni w Stanach Zjednoczonych, to amerykanie wydają na nią gigantyczne sumy. Łącznie 34 amerykańskie stany zalegalizowały marihuanę leczniczą, która w połączeniu z setkami tysięcy użytkowników medycznych wygenerowała w 2018 r. łącznie 11 miliardów dolarów dochodu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kanada zajęła drugie miejsce, ponieważ Kanadyjczycy wydali 1,3 miliarda dolarów na legalne zioło w poprzednim roku. Reszta świata wydała około 600 milionów dolarów, jak widać na poniższym obrazku.

pieniadze wydane na marihuane

Koncentraty stają się coraz bardziej popularne

Jedną z rzeczy, którą BDS Analytics wyróżniło, była zmiana zastosowania koncentratów konopi w latach 2016-2017. Sprzedaż koncentratów z marihuany wzrosła o 6% w 2017 roku, jednak prawdziwy wzrost ich popularności był widoczny w 2018 roku.

Jeśli chodzi o metody konsumpcji, waporyzatory były absolutnymi zwycięzcami w obu kategoriach, ponieważ posiadały największy udział w rynku przy stopie wykorzystania wynoszącej 39% i rocznej stopie wzrostu wynoszącej 86%.

Wzrost popularności waporyzatorów

Perspektywy

Legalizacja marihuany trwa obecnie w całej Ameryce Północnej i Europie. W tym roku wiele stanów w USA, Meksyk i kilka krajów latynoskich zalegalizowały marihuanę w jakiejś formie.

Wielka Brytania zalegalizowała marihuanę leczniczą dla ciężko chorych, a Niemcy rozszerzyły program i dystrybucję na apteki. Ponad rok temu Polska zalegalizowała medyczną marihuanę, a od kilku dni pacjenci mogą ją kupić w aptece na receptę. Rynek marihuany również wzrósł w Hiszpanii, Włoszech i kilku innych mniejszych krajach europejskich.

Jednak największy wzrost wydatków na legalną marihuanę w Europie będzie miał miejsce, gdy Francja zalegalizuje ją do celów medycznych, zgodnie z badaniem.

Poza Europą i Ameryką kilka krajów zaczęło działać w kierunku legalizacji marihuany – ostatnio tą kwestią zajmuje się Tajlandia, Południowa Afryka, Nowa Zelandia i Korea Południowa.

Gruzja de facto zalegalizowała posiadanie marihuany, zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w Gruzji.

W Norwegii rząd utworzył grupę, której zadaniem była depenalizacja narkotyków, której celem jest przymusowe leczenie uzależnionych, zamiast nakładania na nich grzywny i kary więzienia.

Mamy nadzieję, że do końca 2019 roku będzie więcej krajów, które zalegalizowały marihuanę do celów medycznych lub rekreacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować