Przemysł marihuany bierze bezdomnych do pracy w Kolorado

praca-marihuana-przemysl-bezdomni-kolorado
Bezdomni przyjeżdżają do kolorado w poszukiwaniu pracy w przemyśle marihuany.

DENVER – legalna marihuana wabi turystów i przedsiębiorców do Kolorado, a także przyciąga inną klasę społeczną: bezdomnych którzy przywędrowali do stanu, w nadziei na pracę w przemyśle.

“Jest to ogromna migracja, bezdomni przyjeżdżają do stanu aby znaleźć pracę”. Powiedział David Spencer – bezdomny z Tennessee. “Pomyślałem, że to będzie dobre miejsce, aby zacząć od nowa.”

Kiedy bezdomni usłyszeli, że przedsiębiorcy gotowi ich zatrudnić są gotowi do rozmów, bezdomni szybko wybiegli z sali aby zacząć rozmowy.

“W zeszłym roku było nas tu 190 bezdomnych. Teraz przybyło nas 345 w jedną noc.”

Wyróżnione produkty

Tom Luehrs, dyrektor z St. Francis Center mówi, że głównym powodem migracji wielu bezdomnych do Kolorado jest praca, głównie w nowej legalnej branży.

“Ludzie widzą, że biznes marihuany tutaj kwitnie”, mówi, “Tak, zgadza się, że jest to dobry biznes, i praca musi być dostępna”.

“Widzieliśmy aż 45 nowych osób w ciągu jednego dnia,” powiedział Luehrs. “Myślę, że to jeden z niezamierzonych skutków legalizacji marihuany.”

Prawo w Kolorado wymaga, aby pracownik w branży marihuany przez rok mieszkał w Kolorado, zanim zostanie zatrudniony przy pracy z marihuaną.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
david-ung-wypożyczony-samochód-marihuana

Zapomniał zabrać 63 kilogramy marihuany z wynajętego samochodu

licealistka-lizaki-z-thc

Licealistka poczęstowała znajomych lizakami z THC. 16-latka została hospitalizowana