Dołącz do nas

Przemysł

Producenci marihuany walczą o certyfikat EU-GMP, który otwiera drogę na europejski rynek

Uprawa medycznej marihuany w standardzie EU-GMP

Starając się zwiększyć przewagę nad konkurencją, coraz więcej kanadyjskich firm produkujących marihuanę medyczną dąży do osiągnięcia jednego z najwyższych poziomów certyfikatu jakości na świecie, aby stać się liderem na europejskim rynku.

Tylko garstka licencjonowanych hodowców w Kanadzie kwalifikuje się do uzyskania certyfikatu EU-GMP (EU-Good Manufacturing Practices), co daje im przewagę, jeśli chodzi o eksportowanie wysokomarżowych medycznych produktów z konopi indyjskich do Europy.

Medyczna marihuana w Unii Europejskiej tylko z upraw z certyfikatem EU-GMP

 

Do Unii Europejskiej może trafiać wyłącznie marihuana, która pochodzi z upraw posiadających certyfikat EU-GMP. Kanadyjska firma uprawiająca konopie indyjskie – Aurora, która posiada uprawy z certyfikatem EU-GMP, zamierza ubiegać się o takie certyfikaty i chce zapewnić je na wszystkich swoich uprawach.

Chociaż istnieją różne certyfikaty GMP – takie jak Current Good Manufacturing Process (CGMP) w Stanach Zjednoczonych i mniej używany ICH-GMP na całym świecie – większość kanadyjskich firm dąży do EU-GMP – twierdzi  Karina Lahnakoski, wiceprezes ds. jakości i regulacji w Toronto Cannabis Compliance.

“Większość krajów wchodzących na rynek (z medycznymi przepisami dotyczącymi konopi indyjskich) akceptuje standard EU-GMP, ponieważ został on już ustalony dla produktów leczniczych” – powiedziała.

Niektóre kanadyjscy producenci konopi posiadający certyfikaty EU-GMP to:

Cronos Group – zakład w Stayner, Ontario
Maricann – zakład w Langton, Ontario.
Aurora Cannabis – zakład MedReleaf w Markham, Ontario i Aurora Cannabis Enterprises w Cremona, Alberta.
Tilray – zakład Nanaimo, który ma dwa certyfikaty GMP.
Canopy Growth – zakład Tweed w Smiths Falls, Ontario i obiekt Tweed Farms w Niagara-on-the-Lake, Ontario.
Aurora Deutschland GmbH w Berlinie.

Licencjonowani kanadyjscy producenci medycznej marihuany są zobowiązani do przestrzegania kanadyjskiego standardu Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GPP), który jest jednak uważany za niższy poziom jakości niż EU-GMP.

Eksperci podkreślają jednak, że chociaż wprowadzenie norm GMP jest bardzo kosztowne przy uruchomieniu upraw, to posiadanie produktów z uprawy GMP oraz dostęp do międzynarodowych rynków zapewnia szybki zwrot inwestycji.

Susz CBD Cannabis Light
Zamów legalny Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne