- Reklama -
Banner

Premier Norwegii otrzymał listy z marihuaną od aktywistów z Sojuszu na rzecz Polityki Narkotykowej

Norwegia stoi na progu potencjalnie przełomowej zmiany w swojej polityce narkotykowej, która skupia uwagę zarówno zwolenników, jak i przeciwników reform. Premier Norwegii, Jonas Gahr Støre, znalazł się w centrum uwagi po tym, jak otrzymał listy z marihuaną od Sojuszu na rzecz Polityki Narkotykowej Opartej na Prawach (AROD), inicjatywy walczącej o zmianę polityki narkotykowej.

Alliance for Rights-Oriented Drug Policies (AROD) to organizacja, która sprzeciwia się obecnej polityce narkotykowej w Norwegii, skupiając się na prawach człowieka i szkodach społecznych wynikających z zakazu używania narkotyków. Ich nowa inicjatywa nieposłuszeństwa obywatelskiego ma na celu zwrócenie uwagi na te problemy i wywołanie zmiany poprzez bezpośrednie działania, takie jak dostarczanie marihuany władzom, aby podkreślić konieczność rewizji prawa

Dlaczego Premier otrzymał marihuanę?

AROD argumentuje, że obecna polityka narkotykowa Norwegii prowadzi do rozległych szkód, podtrzymując kary na podstawie obalonych naukowo przesłanek i nie zapewniając potrzebnej ochrony prawnej. To wyzwanie rzucone obecnemu systemowi wskazuje na głębokie niezadowolenie Norwegów z metod walki z narkotykami, które ignorują prawa człowieka i podważają zasadę praworządności.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nowo utworzony Komitet ds. Egzekwowania Narkotyków stoi przed trudnym zadaniem spełnienia zasad norweskiej polityki narkotykowej bez naruszania praw człowieka. AROD zapowiada aktywację postępowań prawnych, co może stanowić znaczący test dla norweskiego systemu prawnego i jego zgodności z międzynarodowymi normami ochrony praw człowieka.

Dążenie do sprawiedliwości przez obywatelskie nieposłuszeństwo

AROD, wykorzystując obywatelskie nieposłuszeństwo, od lat dąży do sprawiedliwości, podkreślając rolę sądów w kontrolowaniu procesu politycznego, zgodnie z artykułem 89 Konstytucji Norwegii. W listopadzie 2023 roku, minister sprawiedliwości, prokuratura, Akademia Policyjna, policja oraz Komitet ds. Egzekwowania Narkotyków otrzymały 100 gramów marihuany w celu zwrócenia uwagi na brak naukowych podstaw w obecnej polityce narkotykowej.

AROD apeluje do premiera o złożenie skargi na policję, co otworzyłoby drogę dla niezależnego i bezstronnego organu do oceny, czy zakaz używania i posiadania marihuany jest zgodny z prawami człowieka.

Przed ostatnią nieudaną reformą prawa narkotykowego w Norwegii, świadkowie twierdzili, że premier faktycznie popierał reformę narkotykową, lecz uległ lobby ze strony zwolenników kar za posiadanie marihuany. Teraz to silne lobby musi udowodnić, że kary są konieczne, a minister sprawiedliwości, premier i inni urzędnicy będą mieli kilka dni w sądzie, aby odpowiedzieć na pytania i uzasadnić swoją decyzję, które zadecydują o przyszłości prawa narkotykowego w Norwegii.

Przyszłość polityki narkotykowej w Norwegii

Jest to z pewnością ekscytujący czas dla polityki narkotykowej w Norwegii. Po 60 latach karania za posiadanie marihuany nadchodzi szansa na uporządkowanie sytuacji i zmianę polityki na zgodną z prawami człowieka. Więcej informacji na temat tych wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej AROD, która może być ważnym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych przyszłością norweskiej polityki narkotykowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować