- Reklama -
Banner

Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany – wskazują najnowsze badania

50% dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych przyznaje, że eksperymentowało z marihuaną. Nowe dane są wyższe niż wcześniejsze wyniki, z 45% w latach 2017 i 2019. Jedna szósta Amerykanów (17%) deklaruje, że “pali marihuanę”, co jest także nowym rekordem od 2003 roku, choć podobne do 16% odnotowanego rok wcześniej.

Wyniki pochodzą z corocznego badania zwyczajów konsumpcji przeprowadzonego przez Gallup’a w dniach 3-27 lipca. Odsetek Amerykanów, którzy palą marihuanę, więcej niż podwoił się od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy zadano to pytanie. Wtedy 7% zadeklarowało, że to robi.

Trendy w badaniu Gallup’a odnośnie do próbowania marihuany pokazują, że eksperymentowanie gwałtownie wzrosło w pierwszej dekadzie po początkowym pomiarze. Między 1969 a 1977 rokiem wzrosło o 20 punktów procentowych, z 4% do 24%. Następnie wzrosło o kolejne dziewięć punktów, do 33%, w 1985 roku, ale później utknęło poniżej 40% aż do 2015 roku, kiedy to wzrosło do 44%.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wzrost Poparcia dla Legalizacji Marihuany

W tym samym okresie Gallup odnotował znaczący wzrost poparcia społecznego dla legalizacji marihuany w USA, który wzrósł z 12% w 1969 roku do 68% dzisiaj.

Wśród niemal wszystkich grup wiekowych, płci i wykształcenia, około połowa dorosłych mieszkańców USA eksperymentowała z marihuaną. Różnice są większe w przypadku partyjnej przynależności, z większościami Demokratów (57%) i niezależnych (52%) deklarujących próbowanie, w porównaniu z 39% Republikanów.

Jak wcześniej donosił Gallup, obecne użycie jest najwyższe wśród dorosłych w wieku od 18 do 34 lat (29%). Procent ten jest ponad trzy razy większy niż wśród dorosłych w wieku 55 lat i starszych (9%).

Amerykanie wykazują niski poziom troski o wpływ marihuany na regularnych użytkowników dorosłych. Większość deklaruje, że nie są “zbyt” (32%) lub “wcale niezaniepokojeni” (23%), podczas gdy mniej niż połowa twierdzi, że są “bardzo” (19%) lub “do pewnego stopnia zaniepokojeni” (26%).

Podsumowanie

W miarę jak marihuana staje się coraz bardziej dostępna dla Amerykanów i legalna w coraz większej liczbie stanów, ich raporty na temat jej używania i eksperymentowania wzrosły. Teraz połowa kraju próbowała jej, podczas gdy druga połowa twierdzi, że nigdy tego nie zrobiła.

Eksperymentowanie z marihuaną wśród większości podgrup jest na równi z średnią krajową, ale wskaźnik obecnego użycia różni się bardziej i jest najwyższy wśród młodych dorosłych.

Chcąc być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami z Gallup, śledź nas na Twitterze.

Dowiedz się więcej o tym, jak działa sondaż Gallup Poll Social Series.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować