- Reklama -
Banner

Prawie 25% młodych dorosłych w Ameryce używa marihuany

Nowy sondaż Gallupa ujawnił, że prawie co czwarty młody człowiek w Stanach Zjednoczonych jest użytkownikiem konopi indyjskich.

Ankieta wykazała, że ​​24% dorosłych w wieku 18-29 lat twierdzi, że “regularnie” lub “okazjonalnie” używa lub pali marihuanę. W przypadku wszystkich dorosłych grup wiekowych, 13 procent Amerykanów twierdzi, że pali trawkę, 5 procent twierdzi, że używa jej regularnie, a 8 procent twierdzi, że używa jej okazyjnie.

Trzynaście procent z tych w wieku 30-49 lat twierdziło, że używa konopi indyjskich. Ankieta wykazała, że ​​11 procent dorosłych w wieku 50-64 lat było palaczami marihuany, a dla osób w wieku 65 lat i starszych liczba ta wynosiła 6 procent.

Ankieta na temat wyrobów tytoniowych

W tym samym badaniu zapytano również respondentów o ich wykorzystanie i opinie na temat wyrobów tytoniowych, w tym papierosów, cygar, fajek, tytoniu do żucia i e-papierosów. Ankieta wykazała, że 20 procent dorosłych w całym kraju pali papierosy, a 9 procent z nich używa e-papierosów.

Dziewięć procent twierdziło, że pali cygara. W przypadku mężczyzn 15 procent stwierdziło, że są palaczami cygar, podczas gdy tylko 3 procent kobiet się do tego przyznało.

Pięć procent dorosłych, 8 procent mężczyzn i 1 procent kobiet, twierdziło, że używali tytoniu do żucia. Korzystanie z fajki było jeszcze niższe, przy czym 4 procent dorosłych twierdziło, pali tytoń z fajki.

Respondenci sondażu zostali również zapytani o ich opinię na temat względnego bezpieczeństwa tytoniu i marihuany. Ankietowani uznali, że marihuana jest mniej szkodliwa niż tytoń.

Prawie wszyscy respondenci, na poziomie 96 procent, stwierdzili, że papierosy są szkodliwe. 82% z nich stwierdziło, że papierosy są “bardzo szkodliwe”. Czternaście procent twierdzi, że papierosy są “nieco szkodliwe”.

Jak Amerykanie postrzegają marihuanę?

Natomiast 63 procent ankietowanych uważa, że marihuana jest szkodliwa. Dwadzieścia siedem procent uważa, że marihuana jest “bardzo szkodliwa”, a 29 procent uważa, że jest “nieco szkodliwa”. Dwadzieścia cztery procent uważa, że marihuana nie jest “zbyt szkodliwa”. Kolejne 18 procent stwierdziło, że uważa marihuanę za “zupełnie nie szkodliwą”.

Większość respondentów stwierdziła również, że cygara, tytoń do żucia i tytoń do fajki są “bardzo szkodliwe”. Tytoń do żucia, wynoszący 71 procent, był uważany za najbardziej szkodliwy po papierosach. 56 procent ankietowanych stwierdziło, że cygara są bardzo szkodliwe, a 52 proc. uważa, że palenie fajki jest “bardzo szkodliwe”. E-papierosy postrzegane były jako względnie bezpieczniejsze, z czego 38 proc. twierdziło, że są “bardzo szkodliwe”.

Ankieta została przeprowadzona przez Gallupa w dniach 1-11 lipca 2018 roku. Wywiady telefoniczne przeprowadzono z 1033 osobami dorosłymi w wieku 18 lat lub więcej, mieszkającymi we wszystkich 50 stanach USA i Dystrykcie Kolumbii. Sonda miała margines błędu plus minus cztery punkty procentowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować