Poznaj holenderskie klasyki od Royal Queen Seeds

Nasiona Royal Queen Seeds - Amnesia Haze i White Widow

Holandia to kraj słynący z legalnego dostępu do marihuany. To właśnie tutaj najmocniej rozwinęła się kultura konopna. Sprzyjające prawo sprawiło że, w Holandii zaczęto uprawiać konopie na szeroką skalę i uzyskiwano susz coraz to wyższej jakości. Dzięki takim festiwalom jak Cannabis Cup najlepsi growerzy i hodowcy mogli wystawiać swoje produkty do udziału w konkursie o miano najlepszej odmiany marihuany. Z roku na rok konkurs był wygrywany przez różne odmiany, ale wśród zwycięzkich szczepów szczególną uwagę trzeba zwrócić na dwa z nich. White Widow oraz Amnesia Haze. Odmiany te wygrywały liczne konkursy, a także sam Cannabis Cup. White Widow wygrała w 1995 roku, a Amnesia Haze w 2012 roku. Jednak to nie konkursy, a uwielbienie przez klientów sprawiło że te odmiany są żywą legendą do dziś.

#1 Amnesia Haze

amnesia haze auto 1

Amnesia Haze to odmiana, której koneserom marihuany nie trzeba przedstawiać. Jej nazwa przebiła się ponad środowisko użytkowników Cannabis i od dawna jest częścią popkultury. Została stworzona przez słynnego Somę, który połączył geny azjatyckich (tajskich, kambodżańskich) konopi z Jamaican Hazem i Afghani-Hawaiian. Prawdziwie międzykontynentalna sensacja! 

Amnesia Haze Automatic powstała jako wieloletni projekt tworzony przez pasjonatów Royal Queen Seeds. Zaadaptowanie genów Ruderalis przyczyniło się do skrócenia czasu uprawy przy zachowaniu wielu najważniejszych cech oryginału. Roślina potrzebuje teraz tylko 80 dni od wykiełkowania aby dostarczyć nam plonów w uprawach indoor. 

Jej uprawa jest prosta i przyjemna a produkcja z pewnością zaskoczy nas szczególnie w kwestii jakości suszu. Jej pyszny, słodki i lekko pikantny smak jest bardzo dobrym odzwierciedleniem oryginalnej Amnesii a jej działanie to klasyczna bomba euforii graniczącej z psychodelicznym tripem. 

Dzięki swoim najlepszym atutom, czyli zachowaniu najważniejszych cech Haze’a i szybkości uprawy Amnesia Haze Automatic zyskała ogromne uznanie kolekcjonerów. Od wielu lat znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się automatów, jest jednym z bestsellerów każdego roku.

#2 White Widow

white widow royal queen seeds 1

White Widow to obok tulipanów, wiatraków i drewnianych chodaków „klompen” jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Niderlandów. Ta legendarna odmiana powstała z połączenia Brazylijskiej Sativy i Indici z południowych Indii, genów pochodzących z najbardziej odległych zakątków świata. Od wczesnych lat 90-tych po dzień dzisiejszy jest gwiazdą wszystkich holenderskich coffee-shopów a jej genetyka dała początek takim odmianom jak White Russian, White Rhino czy Blue Widow.

Zespół Royal Queen Seeds w pocie czoła pracował nad nową, automatycznie kwitnącą White Widow a rezultaty przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Odmiana ta pozostaje najlepiej sprzedającym się automatem w ich katalogu szczycąc się doskonałą opinią wśród kolekcjonerów na całym świecie.

White Widow Automatic wiernie odzwierciedla swoją klasyczną siostrę. Mimo hybrydowej genetyki jej budowa przypomina klasyczną Indicę, jest niska, zwarta i bardzo produktywna, a jej produkcja żywicy jest wręcz niezrównana. Jej smak to mieszanka słodkich i kwaśnych nut z cytrusowym aromatem. Na koniec wspomnimy o najlepszym aspekcie White Widow, czyli jej niesamowitym działaniu. Mocne, relaksujące upalenie rozluźni wasze ciało i duszę i zabierze was w podróż w czasie do coffe-shopów barwnego Amsterdamu lat 90-tych.

#3 Nasiona holenderskich klasyków

nasionaamnesiawhitewidow

Teraz nasiona Amnesia Haze Automatic oraz White Widow Automatic od RQS dostępne są w ofercie nasion gratisowych w sklepie internetowym Ganja Farmer. To oznacza że za każde dowolnie wydane 50zł z tym sklepie możesz wybrać sobie jedno nasiono gratisowe. W ofercie jest dwanaście różnych odmian premium, w tym dwie wyżej wymienione. Które wybierzesz? Amnezję, Białą Wdowę, a może coś zupełnie innego? Sprawdź co można zgarnąć w gratisach na Ganja Farmer:

Kupuj rzeczy z wpisu

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Buhdistillerykonfa

Palikot, Wojewódzki i Czechowski powołują spółkę BUH Distillery, zajmą się produkcją okowity z susze

Kopia Podstawy stosowania leczniczych konopi Eryk Gontarz 20

Czy marihuana rozleniwia? – Włodi – Podcast Otwieramy Oczy