- Reklama -
Banner

Popyt na legalną marihuanę nadal rośnie

Według nowych danych opublikowanych przez Anderson Economic Group (AEG), popyt na legalną marihuanę nadal wykazuje stały wzrost. Dane pokazują znaczny skok od wyborów w 2016 r., kiedy to wiele stanów przyjęło nowe przepisy dotyczące legalizacji.

Według AEG AndCan Index, który śledzi trendy w branży marihuany, pierwsza część 2018 roku wykazała niewielki wzrost popytu na legalne produkty z konopi indyjskich. W styczniu tego roku raport wskazał wzrost zapotrzebowania USA na legalną trawę o 0,1 procent.

Sama liczba ta nie jest oczywiście imponująca, ale stosunkowo powolny początek do 2018 r. jest anomalią w kontekście większych trendów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Podczas gdy 2018 rok rozpoczął się powolnym wzrostem, to zapotrzebowanie na legalne produkty z konopi indyjskich będzie rosło w nadchodzących miesiącach”, powiedział konsultant AEG Traci Giroux w komunikacie prasowym. “Rynek rekreacyjny w Kalifornii dopiero zostanie otwarty, a Massachusetts w lipcu zezwoli na sprzedaż marihuany przez internet.”

Pomimo niewielkiego wzrostu w styczniu, rynek konopi indyjskich wykazuje stały wzrost od kilku lat. Od początku 2015 r. Popyt na legalną trawę w USA wzrósł o 25,8 proc, a w ubiegłym roku wzrósł o prawie 11 procent.

W kwestii zapotrzebowania na legalną marihuanę, 2016 był rokiem rekordowym. To dlatego, że wiele stanów głosowało za zalegalizowaniem marihuany podczas wyborów.

Dokładniej, Nevada, Kalifornia, Massachusetts i Maine głosowały za zalegalizowaniem rekreacyjnego wykorzystania konopi indyjskich. Dodatkowo, Floryda, Arkansas, Montana i Północna Dakota zatwierdziły przepisy, dzięki którym medyczna marihuana jest w tych stanach legalna.

W wyniku tych wszystkich zmian legislacyjnych 1 na 5 Amerykanów ma obecnie dostęp do legalnej marihuany, zarówno rekreacyjnej, jak i medycznej.

Nic dziwnego, że te nowe rynki przyczyniły się do wzrostu popytu na legalne konopie. Eksperci AEG spodziewają się, że popyt będzie nadal rosnąć. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ coraz więcej stanów wciąż liberalizuje swoje przepisy dotyczące konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować