- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Polska spółka sprzeda Niemcom 50 ton medycznej marihuany

Niemiecka spółka Farmako będzie importować 50 ton medycznej marihuany od polskiej spółki Pharmacann. Umowa została zakontraktowana na cztery lata i dzięki niej miliony pacjentów w Europie będą miały dostęp do leczniczych konopi. Firma spodziewa się łącznych przychodów w wysokości kilkuset milionów euro.

Polska spółpa Pharmacann sprzeda niemieckiej firmie Farmako 50 ton medycznej marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Założona we wrześniu 2018 r. Farmako zatrudnia już 40 pracowników i od marca 2019 r. dystrybuuje medyczną marihuanę do niemieckich aptek.

Spółka Pharmacann zarejestrowana jest w Polsce, ale uprawy nie są prowadzone na terenie kraju.

Pharmacann Polska to międzynarodowa firma farmaceutyczna, która stosuje globalne standardy w produkcji surowców farmaceutycznych na bazie konopi. Korzystając z doświadczeń na rynku izraelskim i kanadyjskim, naszą misją jest zapewnienie wysokiej dostępności produktów zawierających kannabinoidy pochodzenia naturalnego, przy jednoczesnym zachowaniu ściśle kontrolowanej jakości farmaceutycznej oraz rozpowszechnianiu wiedzy o ich zastosowaniu leczniczym. – czytamy w oświadczeniu spółki.

  • Jak dotąd jest to największy na świecie kontrakt dotyczący sprzedaży medycznej marihuany
  • Farmako podpisało wyłączność na import i dystrybucję 50 ton medycznej marihuany w ciągu czterech lat.
  • Farmako i Pharmacann Polska nawiązują strategiczne partnerstwo w celu opracowania niestandardowych odmian marihuany dla pacjentów w Europie.
  • Farmako sprzedaje konopie medyczne do niemieckich aptek od marca 2019 r., generując ponad 100 tys. Euro przychodów w pierwszym tygodniu działalności.

Sebastian Diemer, założyciel i prezes Farmako, powiedział: „To duży krok naprzód dla milionów pacjentów w Europie. Rynek konopi medycznych jest najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. W Kanadzie wartość przemysłu wzrosła ze 170 milionów do 30 miliardów w ciągu trzech lat.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Przedstawiciel Pharmacann Polska, Yuval Soiref, współzałożyciel i dyrektor generalny powiedział: „Ta ekskluzywna umowa jest wielkim sukcesem i nie tylko zapewnia stabilne dostawy konopi medycznych, ale także początek tworzenia odmian marihuany opartego na badaniach dla lepszego i bardziej ukierunkowanego leczenia. Dzięki naszym wyrafinowanym systemom uprawy i ekstrakcji farmaceutycznej jesteśmy jednym z niewielu graczy na świecie, którzy są w stanie zagwarantować najwyższej jakości konopie indyjskie w największej ilości w historii Europy.

Niklas Kouparanis, założyciel i dyrektor generalny Farmako, dodał: “Będziemy produkować medyczną marihuanę o wyższej jakości i po niższej cenie niż nasi kanadyjscy konkurenci. Pierwsza wysyłka konopi powinna znaleźć się w niemieckich aptekach do czerwca 2019 r.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -