- Reklama -
Banner

Polska spółka sprzeda Niemcom 50 ton medycznej marihuany

Niemiecka spółka Farmako będzie importować 50 ton medycznej marihuany od polskiej spółki Pharmacann. Umowa została zakontraktowana na cztery lata i dzięki niej miliony pacjentów w Europie będą miały dostęp do leczniczych konopi. Firma spodziewa się łącznych przychodów w wysokości kilkuset milionów euro.

Założona we wrześniu 2018 r. Farmako zatrudnia już 40 pracowników i od marca 2019 r. dystrybuuje medyczną marihuanę do niemieckich aptek.

Spółka Pharmacann zarejestrowana jest w Polsce, ale uprawy nie są prowadzone na terenie kraju.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pharmacann Polska to międzynarodowa firma farmaceutyczna, która stosuje globalne standardy w produkcji surowców farmaceutycznych na bazie konopi. Korzystając z doświadczeń na rynku izraelskim i kanadyjskim, naszą misją jest zapewnienie wysokiej dostępności produktów zawierających kannabinoidy pochodzenia naturalnego, przy jednoczesnym zachowaniu ściśle kontrolowanej jakości farmaceutycznej oraz rozpowszechnianiu wiedzy o ich zastosowaniu leczniczym. – czytamy w oświadczeniu spółki.

 • Jak dotąd jest to największy na świecie kontrakt dotyczący sprzedaży medycznej marihuany
 • Farmako podpisało wyłączność na import i dystrybucję 50 ton medycznej marihuany w ciągu czterech lat.
 • Farmako i Pharmacann Polska nawiązują strategiczne partnerstwo w celu opracowania niestandardowych odmian marihuany dla pacjentów w Europie.
 • Farmako sprzedaje konopie medyczne do niemieckich aptek od marca 2019 r., generując ponad 100 tys. Euro przychodów w pierwszym tygodniu działalności.

Sebastian Diemer, założyciel i prezes Farmako, powiedział: „To duży krok naprzód dla milionów pacjentów w Europie. Rynek konopi medycznych jest najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. W Kanadzie wartość przemysłu wzrosła ze 170 milionów do 30 miliardów w ciągu trzech lat.”

Przedstawiciel Pharmacann Polska, Yuval Soiref, współzałożyciel i dyrektor generalny powiedział: „Ta ekskluzywna umowa jest wielkim sukcesem i nie tylko zapewnia stabilne dostawy konopi medycznych, ale także początek tworzenia odmian marihuany opartego na badaniach dla lepszego i bardziej ukierunkowanego leczenia. Dzięki naszym wyrafinowanym systemom uprawy i ekstrakcji farmaceutycznej jesteśmy jednym z niewielu graczy na świecie, którzy są w stanie zagwarantować najwyższej jakości konopie indyjskie w największej ilości w historii Europy.

Niklas Kouparanis, założyciel i dyrektor generalny Farmako, dodał: “Będziemy produkować medyczną marihuanę o wyższej jakości i po niższej cenie niż nasi kanadyjscy konkurenci. Pierwsza wysyłka konopi powinna znaleźć się w niemieckich aptekach do czerwca 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować