- Reklama -
Banner

Podpisz petycję dotyczącą wartości granicznych dla marihuany i innych nielegalnych substancji

Przemysław Zawadzki na portalu PetycjeOnline.pl opublikował dwa projekty ustaw oraz petycję dotyczącą definicji wartości granicznych dla marihuany i innych nielegalnych substancji. Zmiana wartości granicznych jest bardzo ważną kwestią. Obecnie prokurator w Krakowie może umorzyć sprawę o posiadanie 10g marihuany, podczas gry prokurator w innej części kraju może kogoś skazać za posiadanie 0,5g marihuany. Zmiana wartości granicznych pomoże usprawnić pracę Policji, prokuratorów i sędziów oraz zmniejszy koszty postępowań. Przeczytaj treść petycji i wejdź w link na samym końcu tekstu, aby poprzeć petycję.


Zwracamy się do Sejmu RP w sprawie podjęcia prac legislacyjnych mających na celu uchwalenie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie doprecyzowania niejasnego pojęcia „nieznacznej ilości”, o którym mowa w art. 62a tejże ustawy.

Dwa projekty ustawy wraz z uzasadnieniami stanowią załączniki do niniejszej petycji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie art. 62a miała na celu wprowadzenie narzędzia do sprawnego oddzielania spraw dotyczących znacznych ilości, związanych często z dystrybucją narkotyków, od spraw drobnych, dotyczących posiadania niewielkich ilości narkotyków przeznaczonych na cele własnej konsumpcji. Ustawodawca podkreślał, że generalną przesłanką stosowania art. 62a jest niecelowość stosowania wobec pewnej grupy osób posiadających narkotyki represji karnej, która dodatkowo jest czasochłonna i kosztowna. Niestety, brak definicji dla terminu „nieznaczna ilość środka odurzającego lub substancji psychotropowej” utrudnia spójną realizację celów tej ustawy z uwagi na bardzo odmienne oceny określonych ilości narkotyków przez poszczególnych prokuratorów.

Obecnie, w jednej części Polski ludzie skazywani są za posiadanie 0,5 grama marihuany, a w innej części sprawy dotyczące posiadania 10 gramów są umarzane. Wprowadzenie wartości granicznych dla poszczególnych substancji ułatwi spójne i jednolite stosowanie prawa na terenie całego kraju, a więc będzie odgrywać istotną rolę z punktu widzenia zachowania zasady równości wobec prawa. Dodatkowo, to rozwiązanie usprawni pracę Policji, prokuratorów i sędziów oraz zmniejszy koszty postępowań.
1. Projekt ustawy
2. Projekt ustawy
Kontakt z autorem https://www.facebook.com/obywatelzawadzki/
Projekty ustaw wraz z naszymi podpisami trafią na ręce Marszałka Sejmu RP.

Kliknij tutaj, aby podpisać petycję dotyczącą wartości granicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować