- Reklama -
Banner

Podatki ze sprzedaży medycznej marihuany sfinansują darmowe obiady dla dzieci w szkołach w Arkansas

Komisja Medycznej Marihuany Arkansas (AMMC) ogłosiła niedawno pozytywne skutki funkcjonowania stanowego programu medycznej marihuany. Dzięki milionom dolarów z podatków od sprzedaży medycznych konopi udało się sfinansować program dostarczania darmowych lub tanich obiadów dla dzieci w szkołach.

Wykorzystanie podatków ze sprzedaży medycznej marihuany

Stan Arkansas zebrał 115 milionów dolarów z podatków od sprzedaży medycznej marihauny, z czego 87 milionów przeznaczono na darmowe lub niskokosztowe obiady dla dzieci. Rzecznik AMMC, Scott Hardin, wyjaśnił szczegóły.

“Na zakup medycznej marihuany pacjenci wydali miliard dolarów, co przyniosło stanowi 115 milionów dolarów wpływów podatkowych,” powiedział Hardin ABC 7. “Z tych 115 milionów, 87 milionów trafiło do Uniwersytetu Nauk Medycznych w Arkansas […] Teraz środki te zostaną przeznaczone na walkę z brakiem żywności.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Niskokosztowe obiady” oznaczają, że dzieci płacą bardzo mało za jedzenie. “Oznacza to, że jeśli uczeń korzysta ze zredukowanej ceny obiadów szkolnych, to dochód z medycznej marihuany pokryje koszty, aby uczeń mógł otrzymać posiłek za darmo,” wyjaśnił Hardin. “W praktyce studenci w stanie nie będą musieli płacić tych kilku centów czy 1,50 dolarów za obiad.”

Liczba pacjentów i sprzedaż marihuany

Stan posiada obecnie osiem upraw medycznej marihuany i 38 aptek, co według Hardina wystarcza do obsługi pacjentów i odpowiada obecnemu wzrostowi zapotrzebowania.

“Chyba że coś się zmieni, chyba że wyborcy zdecydują o zmodyfikowaniu programu lub poprą program legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, właśnie tak wygląda obecna sytuacja,” powiedział. “Na początku roku mieliśmy 89 000 pacjentów, teraz zbliżamy się do 100 000.”

Najnowsze dane dotyczące sprzedaży za listopad 2023 roku pokazują, że stan zebrał 257 milionów dolarów. Program medycznej marihuany w Arkansas został uruchomiony w maju 2019 roku, a od tego czasu do października 2023 roku stan zebrał łącznie 988,3 miliona dolarów ze sprzedaży.

Znaczenie dla przemysłu konopnego

Według Billa Paschalla, dyrektora wykonawczego Stowarzyszenia Przemysłu Cannabis w Arkansas, osiągnięcie miliarda dolarów sprzedaży jest znakiem, że medyczna marihuana wiele robi dla pacjentów w Arkansas.

“Podkreśla to rosnącą akceptację i uznanie terapeutycznych korzyści marihuany oraz zaangażowanie licencjonowanych producentów medycznej marihuany stanu w dostarczanie bezpiecznych, wysokiej jakości i innowacyjnych produktów spełniających potrzeby pacjentów,” powiedział Paschall.

Arkansas nie jest jedynym rynkiem, który osiągnął sprzedaż konopi indyjskich na poziomie 1 miliarda dolarów. Również rynek marihuany do celów rekreacyjnych w Arizonie osiągnął 1,1 miliarda dolarów sprzedaży, obejmując tylko dane za 2023 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 

Mogą Cię zainteresować