- Reklama -
Banner

Płeć konopi – jak odróżnić męską roślinę od żeńskiej?

Rośliny marihuany mają płeć, co oznacza, że mogą wyrosnąć jako męskie, żeńskie lub hermafrodytę. Oznacza to, że podczas kwitnienia samce będą wytwarzać pyłek, samice będą wytwarzać szczyty, podczas gdy hermafrodyty będą wytwarzać oba. Podobnie jak ludzie, rośliny i poszczególne odmiany marihuany mają 50% -50% szansy na płeć żeńską lub męską, więc niemożliwe jest określenie, jaką płeć będzie mieć roślina, patrząc tylko na nasiono. Jeśli zależy Ci tylko na roślinach żeńskich, które produkują bujne kwiaty, kupuj nasiona autoflowering lub feminizowane w sprawdzonym sklepie z nasionami, takim jak GanjaFarmer.

Dlaczego płeć konopi jest ważna

Wiedza na temat płci konopi jest szczególnie ważna dla hodowców, ponieważ rośliny męskie i hermafrodytyczne nie wytwarzają kwiatów, na których im zależy. Nie ważne czy są to odmiany marihuany indica, czy odmiany sativa. Co gorsza, gdy nadejdzie pora kwitnienia, worki pyłkowe tworzące się pod liśćmi wybuchną, zapylając pobliskie kobiece kwiaty. Od tego momentu kwiat żeński nie będzie nadawał się do celów rekreacyjnych lub leczniczych, ponieważ jego moc i jakość zostaną zmniejszona, a kwiaty konopi będą zawierały nasiona.

Zawartość nasion w szczytach jest katastrofą nr 1 dla każdego hodowcy. Nie tylko nie będzie się ona nadawała do spożycia, ale prawdopodobnie cała uprawa pójdzie na marne. Dlatego dbanie o rośliny i upewnianie się, że żadne samce nie pozostaną w ogrodzie, pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, czas i nerwy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kiedy można stwierdzić, czy roślina marihuany jest męska czy żeńska?

Nie można odgadnąć płci rośliny, patrząc na nasiono. Zazwyczaj ujawnia się to w późniejszych etapach życia rośliny. Gdzieś pomiędzy przejściem od fazy wegetatywnej do kwitnienia, kiedy zaczynają formować się pre-flowery. Te małe podrosty są tym, co rozwinie się w kwiaty. Umiejętność ich rozpoznania pomoże ci niezmiernie, ponieważ samce powinny jak najszybciej zostać usunięte.

Kwiaty wstępne zwykle pojawiają się między 6 a 7 tygodniem od wykiełkowania. Hodowcy często używają szkła powiększającego, aby zbadać płeć rośliny: Męskie pre-flowery wyglądają jak kulki, a żeńskie kielichy mają kształt gruszki. W fazie wegetatywnej rośliny rosną szybko i energicznie, podczas gdy w stadium kwitnienia roślina spowalnia swój wzrost, aby skupić się na produkcji kwiatów.

Odróżnianie roślin męskich od żeńskich

Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie odróżnić każdej rośliny od siebie w późnym okresie wegetacyjnym, nie martw się. Będziesz miał kolejną szansę po 1-3 tygodniach w fazie kwitnienia (cykl 12/12 światła). Pamiętaj, że jeśli roślina będzie długo utrzymywana w fazie wegetacji, w końcu wyhoduje pre-flowery.

Pierwszymi oznakami żeńskiej rośliny marihuany są słupki: delikatne włoski, które pojawiają się w miejscu, w którym rozwijają się topy (zwykle między łodygą a gałęzią). Roślina żeńska może potrzebować więcej czasu, aby pokazać pierwsze oznaki płci po zmianie na kwitnienie, ale z pewnością pokaże płeć, jeśli będzie dłużej utrzymywana w cyklu światła 18/6.

Oto kilka przykładów pre-flowerów żeńskich roślin konopi:

kielich slupki zenska roslina marihuany

Spiczasty kielich i małe białe włoski

zenska roslina konopi

Pre-flower żeńskiej rośliny

slupki

Zwłaszcza we wczesnych stadiach kwitnienia łatwo jest pomylić samicę z samcem. W takim przypadku jego kształt powinien dać odpowiedź: Kobiety są bardziej wydłużone i mają kształt gruszki. Jeśli nadal nie jesteś pewien, możesz poczekać, aż słupki zaczną się formować.

Charakterystyka męskich roślin marihuany

Rozróżnianie roślin męskich jest łatwe: puchary w kształcie winogron i brak słupków = roślina męska! Kulki te zaczną się formować krótko po przejściu na kwitnienie. Ważne jest, aby je usunąć JAK NAJSZYBCIEJ, aby uniknąć ich rozpylenia na wszystkie rośliny żeńskie.

Oto kilka zdjęć męskich roślin marihuany w celach informacyjnych:

meskie kwiaty marihuany

Te kulki będą wkrótce wypełnione pyłkiem!

meskie pre flowery

Hermafrodyty – czyli męsko-żeńskie rośliny konopi

Nawet po usunięciu wszystkich męskich roślin z ogrodu ważne jest, aby monitorować je pod kątem oznak hermafrodytyzmu. “Hermy”, jak się je nazywa, mogą zacząć tworzyć się dość nieoczekiwanie, pozostawiając cię z ogrodem pełnym obskurnych kwiatów.

Hermafrodyty mogą zapylić całą uprawę, jeśli nie jesteś ostrożny. To, co dokładnie je powoduje, wciąż nie jest zweryfikowane, chociaż sprawcami numer jeden są sytuacje roślinę: nieprawidłowe temperatury, dostęp światła podczas ciemni lub inne ekstremalne czynniki środowiskowe mogą wywołać hermafrodytyzm w marihuanie. Bez względu na przyczynę, gdy tylko zauważysz w ogrodzie rośliny obupłciowe, musisz je natychmiast usunąć.

hermafrodyta marihuana e1535018617278

Unikanie roślin męskich i hermafrodytycznych powinno być priorytetem numer jeden, niezależnie od tego, czy uprawiasz rośliny na zewnątrz, czy w pomieszczeniach. Kupowanie nasion feminizowanych jest najpewniejszą opcją otrzymania w pełni żeńskich roślin. Powinieneś zachować czujność i uważnie obserwować swój ogród, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Choć uprawa konopi może wydawać się skomplikowaną rzeczą, to wystarczy niewielka dawka wiedzy, aby stała się przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować