- Reklama -
Banner

Pilot, który próbował wyłączyć silniki samolotu, twierdzi, że miał halucynacje po magicznych grzybach

W październiku 2023 roku, świat lotniczy został zaskoczony przez bulwersujący incydent z udziałem Josepha Emersona, 44-letniego pilota Alaska Airlines. Emerson, będąc wówczas poza służbą, znajdował się na pokładzie samolotu rejsowego z Everett, Waszyngton, do San Francisco, kiedy próbował wyłączyć silniki maszyny w powietrzu.

Przyczyna: Magiczne grzybki i zdrowie psychiczne

Joseph Emerson, 44-letni pilot Alaska Airlines, oskarżony o próbę wyłączenia silników samolotu w powietrzu po zażyciu grzybów halucynogennych, w wywiadzie opublikowanym przez “The New York Times” powiedział, że uważał, iż znajduje się w śnie i zastanawiał się, czy jest w piekle. Emerson, który nigdy wcześniej nie brał grzybów halucynogennych, zażył je 20 października przy ognisku, dwa dni przed incydentem i rozmyślał o traumatycznych wydarzeniach ze swojej przeszłości.

Zarówno środowisko lotnicze, jak i opinia publiczna zareagowały z oburzeniem i niepokojem. Emerson został aresztowany i postawiono mu 83 zarzuty usiłowania zabójstwa oraz o jedno przestępstwo związane z zagrożeniem bezpieczeństwa lotu. Na szczeblu federalnym postawiono mu zarzut zakłócania pracy załogi lotniczej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

22 października, będąc poza służbą, siedząc w kokpicie samolotu Alaska Airlines, próbował wyłączyć silniki samolotu, aktywując system tłumienia pożaru. Emerson powiedział policjantowi z Portland, że sądził, iż śni i chciał się obudzić, co również powtórzył w wywiadzie dla “The New York Times”. Mówił: „Myślałem, że to zatrzyma oba silniki, samolot zacznie lecieć w kierunku katastrofy, a ja się obudzę”. Emerson przyznał także, że był w depresji i że przeżywał załamanie nerwowe.

Ten przypadek rzuca światło na problem zdrowia psychicznego wśród pilotów. Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wymaga od pilotów samodzielnego raportowania problemów zdrowotnych, co często wiąże się z ryzykiem utraty prawa do latania. Emerson, mówiąc o swoich problemach, podkreślał trudności, z jakimi muszą się mierzyć piloci w kontekście dbania o własne zdrowie psychiczne.

Incydent ten wywołał debatę na temat bezpieczeństwa w lotnictwie i potrzeby lepszego wsparcia zdrowia psychicznego wśród pilotów. Podkreśla on znaczenie rozwijania świadomości na temat zdrowia psychicznego i tworzenia systemów wsparcia dla osób pracujących w wysoko stresowych zawodach.

Podsumowanie

Sprawa Josepha Emersona, choć tragiczna, staje się przestrogą dla branży lotniczej oraz sygnałem do zmian w podejściu do zdrowia psychicznego. Podczas gdy przyszłość zawodowa Emersona stoi pod znakiem zapytania, jego historia może stać się katalizatorem dla pozytywnych zmian w sektorze lotniczym, zwłaszcza w kwestii wsparcia zdrowia psychicznego pilotów.

Emerson jest przetrzymywany bez prawa do kaucji w Centrum Zatrzymań Hrabstwa Multnomah w Portland, a w sądzie stanowym postawiono mu 83 zarzuty usiłowania zabójstwa i inne zarzuty. Oskarżony nie przyznał się do winy. Został również oskarżony przez rząd federalny o zakłócanie pracy załogi lotniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować