- Reklama -
Banner

Pijesz alkohol? Używaj konopi, aby chronić wątrobę

Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Liver International, prowadzone były na podstawie danych z hospitalizacji 320.000 dorosłych pacjentów z historią nadużywania alkoholu. Porównując te dane, naukowcy odkryli, że 10% alkoholików, którzy okazjonalnie używali marihuany mieli niższy współczynnik chorób wątroby.

Alkoholicy, którzy regularnie używali marihuany mieli jeszcze niższą częstość występowania chorób wątroby niż okazjonalni użytkownicy, co sugeruje, że konopie indyjskie mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom wątroby spowodowanych alkoholem.

“Nasze badanie ujawniło, że wśród osób spożywających alkohol osoby, które dodatkowo stosują konopie indyjskie, zaobserwowaliśmy znacznie niższe szanse na rozwinięcie się stłuszczenia alkoholowego (AS), stłuszczeniowego zapalenia wątroby (AH), marskości wątroby (AC) i raka wątrobokomórkowego (HCC). Co więcej, alkoholicy uzależnieni od marihuany mieli istotnie niższe szansę na rozwój choroby, niż alkoholicy, którzy konopi nie używają.”

W badaniu opartym na danych nie mówi się, w jaki sposób lub dlaczego konopie mogą pomóc w zmniejszeniu uszkodzeń wątroby. Autorzy stawiają jednak hipotezę, że właściwości przeciwzapalne kannabinoidów mogą zmniejszać stany zapalne wątroby, zmniejszając w ten sposób długotrwałe uszkodzenia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Oczywiście, używanie konopi indyjskich również może mieć długoterminowe skutki zdrowotne, ale są one głównie związane z paleniem, a nie samym THC. To dlatego tak często możecie znaleźć tu artykuły poświęcone waporyzacji, która jest zdrową alternatywą dla palenia.

Potrzebujemy jednak więcej danych na temat tego, w jaki sposób konopie indyjskie zmniejszają długotrwałe uszkodzenia wątroby. Bez wystarczających dowodów ciężko będzie znaleźć lekarza, który zaleciłby używanie konopi jako tarczy ochronnej podczas picia alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować