- Reklama -
Banner

Pierwszy na świecie zautomatyzowany system do uprawy mariuhany

Automatyka jest jedną z rzeczy, która może ułatwić życie koneserom marihuany. Co w takim razie należy stworzyć, aby żyło się nam jeszcze łatwiej? Gro.io – czyli system hydroponiczny, który pozwala na łatwiejszą niż kiedykolwiek uprawę marihuany.

Hydroponika to bezglebowa uprawa roślin na pożywkach wodnych, umożliwiająca produkcję roślinną w sztucznych warunkach domowych jak i na skalę przemysłową

GRO.IO to “najbardziej inteligenty system hydroponiczny na świecie”. Jego twórca – Doug Slemmer wpadł na pomysł stworzenia go, kiedy jego żona uprawiała medyczną marihuanę w celu zwalczania nudności spowodowanych chemioterapią.

Slemmer chciał, aby uprawa marihuany była prosta nawet dla początkujących hodowców. Dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi, nie będziesz musiał się martwić czy należy dolać wody, czy na przykład włączyć układ napowietrzania. GRO.IO działa na systemie Linux, który zasilany jest procesorem ARM Cortex-A8 1GHz.

zautomatyzowany system hydroponiczny

“Chociaż prawo dotyczące marihuany zmienia się bardzo szybko, to jednak większość ludzi nadal uważa jej uprawę za trudny i czasochłonny proces. Mamy zamiar to zmienić. Nasz inteligentny, w pełni zintegrowany system hydroponiczny minimalizuje czas, trudność i wiedzę niezbędną do uprawy marihuany.” powiedział założyciel GRO.IO – Doug Slemmer.

GRO.IO pozwala na precyzyjne dawkowanie wszystkich niezbędnych elementów, co oznacza, że można mieć pewność, że pH wody jest dokładnie takie, jak powinno być. Ponadto, inteligentne czujniki dostarczają hodowcom “zakres danych środowiskowych stosowanych do automatyzacji hydroponiki i optymalnych warunków wzrostu.”

System pozwala też na połączenie z internetem, skąd za pomocą e-maila lub smsa prześle powiadomienie o rozwoju i postępie wzrostu rośliny.

Dzięki 75 litrowemu zbiornikowi na wodę i pięciu 60-watowych żarówek LED można uprawiać do sześciu roślin w tym samym czasie.

Inteligentny system hydroponiczny to jednak koszt prawie 2000$. Cena będzie ostatecznie zależała jednak od tego, ile roślin chcesz uprawiać i jak wiele światła będą one potrzebowały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować