- Reklama -
Banner

Partia Angeli Merkel rozważa legalizację marihuany w Niemczech

Niemiecko-centroprawicowa Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU), której liderem jest kanclerz Angela Merkel, otwarcie rozważa legalizację marihuany do celów osobistych.

Konopie indyjskie można uwolnić do użytku osobistego, oczywiście przy kontrolowanej produkcji i dystrybucji” – powiedział w piątek rzecznik CDU ds. Polityki wewnętrznej Marian Wendt dla sieci RND. „Zwolnione zasoby policji i sądownictwa [dzięki zalegalizowaniu marihuany – przyp. red] należy wykorzystać do walki z nielegalnym handlem”.

Oświadczenie Wendta pojawiło się po tym, jak komisarz niemieckiego rządu ds. narkotyków Daniela Ludwig zasygnalizowała wdrożenie bardziej liberalnej polityki antynarkotykowej w partii konserwatywnej.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Daniela Ludwig z bawarskiej partii CDU, Christian Social Union (CSU), powiedziała w tym tygodniu gazecie Neue Osnabrücker Zeitung: „Musimy skończyć z ideologicznie naładowanymi czarno-białymi debatami, ponieważ nie pójdziemy nigdzie dalej.”

Zamiast tego nowy komisarz ds. narkotyków powiedziała, że polityka antynarkotykowa powinna koncentrować się na praktyczności. „Na koniec dnia powinniśmy zadać pytanie, jaki jest najlepszy sposób ochrony zdrowia ludzi, zwłaszcza młodych ludzi, i która ścieżka ma największy sens dla sytuacji w tym kraju?

Ludwig powiedziała także, że partia „myślała o legalizacji od lat”. „Oczywiście, że nie uzależniasz się od marihuany po jednorazowym użyciu” – dodała. „Właśnie dlatego przyjrzeliśmy się różnym projektom kontrolowanej dystrybucji”.

Uderzyło to wyraźnie w przekonania jej poprzedniczki, Marlene Mortler, również z partii CSU, która w zeszłym roku powiedziała w oświadczeniu: „Ciągła debata na temat legalizacji zmierza w złym kierunku. Sugeruje to młodym ludziom, że konopie indyjskie nie są niebezpieczną substancją – to po prostu nieprawda!

W tej chwili marihuana w Niemczech jest legalna tylko do ścisłego użytku medycznego. Roślina może być uprawiana, sprzedawana, posiadana, importowana lub eksportowana wyłącznie za zgodą Federalnego Instytutu Narkotyków i Urządzeń Medycznych. Leki na bazie konopi indyjskich mogą otrzymać poważnie chorzy pacjenci.

W praktyce jednak Niemcy nie prowadzą postępowania karnego za posiadanie do 6 gramów lub mniej, co stanowi limit uzgodniony przez ministrów spraw wewnętrznych w zeszłym roku. Prawo jest jednak egzekwowane w zależności od landu.

Partia Angeli Merkel jest ostatnią z głównych partii politycznych w Niemczech, która prowadzi prohibicyjną politykę antynarkotykową, przeciw polityce legalizacji proponowanej przez socjaldemokratów, Zielonych, Wolnych Demokratów i lewicę.

W ubiegłym roku oficjalne dane rządowe podały, że około 4 miliony Niemców używa konopi indyjskich, a 17% osób w wieku 18-25 lat twierdzi, że używało ich w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować