- Reklama -
Banner

Palenie marihuany może sprawić, że będziesz jeździć bezpieczniej

Chociaż w niektórych krajach i kilku stanach marihuana jest w pełni legalna, to kierowcy nadal nie mogą prowadzić pojazdów będąc pod jej wpływem.Wielu z nich twierdzi, że konsumpcja marihuany robi z nich bezpieczniejszych kierowców, jednak jest to głównie zależne od danej jednostki i poziomu tolerancji.

Badania profesorów z University of Montana i University of Colorado pokazują, że liczba zgonów spowodowanych w wypadkach drogowych zmniejszyła się w 16 stanach, w których medyczna marihuana została zalegalizowana.

Według ich ustaleń, stosowanie medycznej marihuany spowodowało spadek ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych o dziewięć procent, w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Autorzy badań – D. Mark Anderson i Daniel Rees stwierdzają też, że może to być również efekt podniesienia minimalnego wieku potrzebnego do zakupu alkoholu.

Badania dowodzą, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy używaniem marihuany i zmniejszeniem sprzedaży piwa, zwłaszcza wśród młodych ludzi w wieku 20-29 lat.

Dowiedziono, że marihuana ma odwrotny wpływ na kierowców niż alkohol. Kierowcy pod wpływem alkoholu mają tendencję do pochopnych i ryzykownych decyzji, podczas gdy będąc pod wpływem marihuany dokonują bezpieczniejszych wyborów i zwiększają odległość pomiędzy poprzedzającymi samochodami.

źródło

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować