Palenie marihuany może sprawić, że będziesz jeździć bezpieczniej

Chociaż w niektórych krajach i kilku stanach marihuana jest w pełni legalna, to kierowcy nadal nie mogą prowadzić pojazdów będąc pod jej wpływem.Wielu z nich twierdzi, że konsumpcja marihuany robi z nich bezpieczniejszych kierowców, jednak jest to głównie zależne od danej jednostki i poziomu tolerancji.

marihuana samochod
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Badania profesorów z University of Montana i University of Colorado pokazują, że liczba zgonów spowodowanych w wypadkach drogowych zmniejszyła się w 16 stanach, w których medyczna marihuana została zalegalizowana.

Według ich ustaleń, stosowanie medycznej marihuany spowodowało spadek ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych o dziewięć procent, w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę.

Autorzy badań – D. Mark Anderson i Daniel Rees stwierdzają też, że może to być również efekt podniesienia minimalnego wieku potrzebnego do zakupu alkoholu.

Badania dowodzą, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy używaniem marihuany i zmniejszeniem sprzedaży piwa, zwłaszcza wśród młodych ludzi w wieku 20-29 lat.

Dowiedziono, że marihuana ma odwrotny wpływ na kierowców niż alkohol. Kierowcy pod wpływem alkoholu mają tendencję do pochopnych i ryzykownych decyzji, podczas gdy będąc pod wpływem marihuany dokonują bezpieczniejszych wyborów i zwiększają odległość pomiędzy poprzedzającymi samochodami.

źródło
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -