- Reklama -
Banner

Palenie marihuany może sprawić, że będziesz jeździć bezpieczniej

Chociaż w niektórych krajach i kilku stanach marihuana jest w pełni legalna, to kierowcy nadal nie mogą prowadzić pojazdów będąc pod jej wpływem.Wielu z nich twierdzi, że konsumpcja marihuany robi z nich bezpieczniejszych kierowców, jednak jest to głównie zależne od danej jednostki i poziomu tolerancji.

Badania profesorów z University of Montana i University of Colorado pokazują, że liczba zgonów spowodowanych w wypadkach drogowych zmniejszyła się w 16 stanach, w których medyczna marihuana została zalegalizowana.

Według ich ustaleń, stosowanie medycznej marihuany spowodowało spadek ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych o dziewięć procent, w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę.

Autorzy badań – D. Mark Anderson i Daniel Rees stwierdzają też, że może to być również efekt podniesienia minimalnego wieku potrzebnego do zakupu alkoholu.

Badania dowodzą, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy używaniem marihuany i zmniejszeniem sprzedaży piwa, zwłaszcza wśród młodych ludzi w wieku 20-29 lat.

Dowiedziono, że marihuana ma odwrotny wpływ na kierowców niż alkohol. Kierowcy pod wpływem alkoholu mają tendencję do pochopnych i ryzykownych decyzji, podczas gdy będąc pod wpływem marihuany dokonują bezpieczniejszych wyborów i zwiększają odległość pomiędzy poprzedzającymi samochodami.

źródło
- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować