Oto ile Kalifornia może zarobić na legalizacji marihuany

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych może być dobrym posunięciem finansowym dla Kalifornii.

Kalifornia może zarobić miliony dolarów na legalizacji mairuhany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Nowe badania z University of the Pacific w Stockton sugerują, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych w Kalifornii stworzy nowe miejsca pracy i wygeneruje przemysł warty miliardy dolarów. Badanie zostało zlecone przez Truth Enterprises, czyli fundusz inwestycyjny poświęcony branży legalnej marihuany.

Według badań, jeśli Sacramento stanie się centrum rekreacyjnej marihuany, to przemysł legalnej marihuany może stworzyć aż 20.000 miejsc pracy i przynieść 4,2 mld $. Naukowcy rozważają także możliwość, że liczba przedsiębiorstw związanych z nową branżą zostanie ograniczona. Twierdzą, że w takim przypadku może powstać 1600 nowych miejsc pracy i przynieść dla Kalifornii zysk rzędu 322.000.000$.

“Cała społeczność biznesowa w Sacramento przygląda się dzisiaj tej sytuacji,” powiedział Joshua Woods, prezes Sacramento Region Business Association.

“Dzięki temu, że powstanie wiele nowych miejsc pracy, nie można tego ignorować,”  Daniel Conway, partner Truth Enterprises. W wywiadzie powiedział też, że stolica Kalifornii “powinna być dla marihuany tym, czym jest Detroit dla przemysłu samochodowego, zarówno pod względem innowacji, jak i produkcji.”

Wyniki tych badań zostały opublikowane zaledwie na kilka tygodni przed tym, jak wyborcy będą miel możliwość zagłosowania za lub przeciw legalizacji marihuany. Sondaże sugerują, że Kalifornia prawdopodobnie zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych już 8 listopada, stając się piątym stanem w USA, który to zrobił.

Mieszkańcy Kolorado w 2014 roku zagłosowali za legalizacją marihuany rekreacyjnej. Wartość tego przemysłu szybko urosła do miliardów dolarów. Czy Kalifornia stanie się drugim Kolorado? O tym zadecydują mieszkańcy już 8 listopada.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -