Nowy lek na “uzależnienie od marihuany”

Narodowy Instytut na Narkomanii sponsoruje badania kliniczne w celu ustalenia, czy suplement NAC może skutecznie zmniejszyć chęć zażywania konopi indyjskich u nałogowych użytkowników. Jeśli się powiedzie, próby doprowadzą do powstania pierwszego suplementu diety, który ma leczyć uzależnienie od marihuany.

lek-na-uzależnienie-od-marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

N-acetylocysteina (NAC) stanowi uzupełnienie diety, zapewnia ochronę przed antyoxydantami.

NAC jest także wykorzystywany w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych, w tym także uzależnieniu od nikotyny, metamfetaminy i kokainy – trzech substancji które uzależniają o wiele bardziej niż marihuana.

W badaniach na zwierzętach wykazano, że NAC może przywrócić normalną regulację uwalniania glutaminianu, który z kolei redukuje kompulsywną chęć zapalenia

NIDA sponsoruje sześć prób leczenia nowym lekiem w USA. Behavioral Health Services of Pickens County w Południowej Karolinie aktywnie poszukuje wolontariuszy, którzy aktualnie palą trawkę i są zainteresowani albo rzucić palenie lub zrobić sobie dłuższą przerwę. Behavioral Health Services będzie kontynuować testowanie NAC przez cały rok 2014.

Oczekuje się, że proces zatwierdzenia przez Agencje Żywności i Leków może trwać dwa lata, więc NAC być może będzie stosowany w leczeniu uzależnienia od marihuany w 2017 roku.

 


Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -