- Reklama -
Banner

Nowy Jork: Legalna uprawa do 6 roślin konopi indyjskich w domu i posiadanie do 2,2kg suszu

Ostatnie aktualizacje przepisów Nowego Jorku wyznaczyły jasne granice uprawy i posiadania konopi indyjskich w prywatnych rezydencjach. Zgodnie z tymi nowymi wytycznymi, osoby dorosłe mogą uprawiać maksymalnie 6 roślin konopi indyjskich, w tym maksymalnie 3 w fazie kwitnienia. Ponadto, w rezydencji, w której mieszka wiele osób dorosłych, można hodować maksymalnie 12 roślin, a osoby te mogą posiadać nie więcej niż 5 funtów (2,265kg) kwiatów konopi zebranych z własnej uprawy konopi.

Krytyka i nowe licencje

Rząd i prawodawcy stanu Nowy Jork wyrazili krytykę dotyczącą przedłużającego się procesu licencyjnego, który miał wpływ na powolny start legalnej sprzedaży marihuany. W odpowiedzi na te wyzwania, Cannabis Control Board (CCB) przyjęło szereg rezolucji mających na celu rozszerzenie działań związanych z marihuaną oraz przedstawiło proponowane zasady uprawy domowej dla dorosłych konsumentów.

Zatwierdzenie ponad 100 licencji dla detalistów, mikroprzedsiębiorstw, upraw, przetwórców i dystrybutorów stanowi ważny krok naprzód. Co więcej, przyznano także dwie licencje na badania nad marihuaną, co dodatkowo podkreśla znaczenie naukowego podejścia do branży.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pierwsze licencje nie-warunkowe

Nowość w tej partii zatwierdzonych licencji polega na tym, że są to pierwsze licencje nie-warunkowe. Oznacza to, że wnioskodawcy nie musieli spełniać określonych kryteriów kwalifikacyjnych obowiązujących w ramach programu Conditional Adult-Use Retail Dispensaries (CAURD), który priorytetyzował osoby dotknięte niesprawiedliwością, w tym osoby czarnoskóre.

Regulacje dotyczące uprawy domowej

Co do zasad uprawy domowej marihuany, które zostały opracowane przez Office of Cannabis Management (OCM) i przedłożone CCB, zatwierdzona rezolucja otwiera 60-dniowe okno na publiczne komentarze, zanim zasady zostaną ostatecznie zatwierdzone.

Według obecnego projektu, regulacje pozwolą dorosłym na uprawę do sześciu roślin do użytku osobistego, z czego tylko trzy mogą być w fazie kwitnienia w jednym czasie. W rezydencji zamieszkałej przez wielu dorosłych maksymalna liczba roślin to 12, a osoby te mogą posiadać do pięciu funtów marihuany pochodzącej z tych roślin, czyli ponad 2200 gramów.

Zasady zawierają również wymogi dotyczące przechowywania roślin i usuwania ewentualnych zapachów, jeśli stają się one uciążliwe dla sąsiadów.

Reakcja gubernatora

Gubernator Kathy Hochul wyraziła swoje zadowolenie z postępów, podkreślając, że konopie indyjskie są rozwijającym się przemysłem w Nowym Jorku, który będzie wspierał lokalne gospodarki na terenie stanu. Zatwierdzenie ponad 100 licencji jest postrzegane jako dobry początek, oferujący jednostkom możliwość ubiegania się o licencje, co z kolei może napędzać lokalną ekonomie.

Podsumowanie

Decyzja o zezwoleniu na domową uprawę marihuany w Nowym Jorku oraz zatwierdzenie nowej partii licencji to ważne kroki na drodze do rozwoju legalnego rynku cannabis. Otwiera to nowe możliwości dla mieszkańców oraz przemysłu, jednocześnie podkreślając znaczenie regulacji i wsparcia ze strony władz stanowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować