Dołącz do nas

Medyczna Marihuana

Spectrum Cannabis chce sprowadzić do Polski kolejne odmiany medycznej marihuany

Nowa odmiana medycznej marihuany w Polsce od Spectrum Cannabis - Blue Flower

Spółka Spectrum Cannabis złożyła właśnie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, zawierającego 10% THC i 9% CBD. Na przełomie czerwca i lipca br. Spectrum Cannabis planuje złożyć wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, o mniejszym stężeniu THC oraz konopi medycznych w postaci olejku.

22 marca br. Spectrum Cannabis złożyła wniosek o rejestrację kolejnego produktu z portfolio spółki, suszu konopi medycznych, zawierającego mniejsze stężenie THC niż obecnie dostępny w aptekach. Jest on dedykowany przede wszystkim dla osób skarżących się na powikłania po chemio i radioterapii oraz pacjentów onkologicznych, znajdujących się w fazie przerzutów i cierpiących na bóle.

Rejestracja kolejnej odmiany suszu będzie ważnym krokiem w realizacji przyjętej przez naszą spółkę strategii. Pomyślne przejście procedury spowoduje, że na polskim rynku będzie dostępny susz, pod różnymi postaciami. Pozwoli to zaspokoić potrzeby grupy pacjentów o jak najszerszym spektrum dolegliwości, którym dedykowane są konopie medyczne. Urząd jest już zaznajomiony z naszą dokumentacją i mamy nadzieję, że procedura będzie trwać ok. 2-3 miesięcy – dodaje Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

Spółka deklaruje, że kolejny wniosek rejestracyjny wpłynie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na przełomie czerwca i lipca br. Będzie dotyczył suszu o mniejszym stężeniu THC. W okresie wakacyjnym spółka zamierza również rozpocząć procedurę rejestracyjną dotycząca konopi medycznych w postaci olejku. W ramach ostatniej dostawy spółka sprowadziła do kraju ponad 15 kg suszu i deklaruje, że w kwietniu będzie to już 50 kg. Obecnie Spectrum Cannabis współpracuje z trzema dystrybutorami farmaceutycznymi: Neuca, PharmaPoint oraz GenesisPharm.

Obecnie susz, który dystrybuujemy w Polsce pochodzi z Kanady. Na jesieni, w ramach naszej grupy, zostaną uruchomione zakłady produkcyjne w Danii, które będą wytwarzać ok. 200 kg. suszu tygodniowo. Takie ilości powinny w zupełności zaspokoić popyt na rynkach europejskich. W drugiej połowie roku powinniśmy móc sprowadzać do Polski ok. 100 kg suszu miesięcznie – wskazuje Tomasz Witkowski.

Spectrum Cannabis wraz z wejściem na polski rynek rozpoczęła szeroko zakrojone działania edukacyjne, skierowane do farmaceutów i lekarzy. Do dziś bezpłatnie przeszkoliła 2000 aptekarzy. Jednocześnie w kwietniu rozpoczyna serię szkoleń dedykowanych lekarzom.

Podejrzewamy, że produkt, który ma zostać wprowadzony na rynek to Blue No. 1:

Spectrum Cannabis należy do kanadyjskiej grupy kapitałowej, CanopyGrowth Corp., zajmującej się na skalę globalną produkcją i dystrybucją konopi medycznych. CanopyGrowth Corp. posiada zakłady produkcyjne w Kanadzie, Danii, Australii, Hiszpanii, Brazylii i Chile (ubiega się o możliwość produkcji w Niemczech). Spółka prowadzi sprzedaż konopi medycznych w Kanadzie, Niemczech, Czechach, Australii, Brazylii i Chile (w procesie procedura rejestracyjna w Danii). Spółka jest notowana na New York Stock Exchange oraz Toronto Stock Exchange.

Susz CBD Cannabis Light
Poznaj Cannabis Light
Susz CBD

Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne