- Reklama -
Banner

Spectrum Cannabis chce sprowadzić do Polski kolejne odmiany medycznej marihuany

Spółka Spectrum Cannabis złożyła właśnie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, zawierającego 10% THC i 9% CBD. Na przełomie czerwca i lipca br. Spectrum Cannabis planuje złożyć wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, o mniejszym stężeniu THC oraz konopi medycznych w postaci olejku.

22 marca br. Spectrum Cannabis złożyła wniosek o rejestrację kolejnego produktu z portfolio spółki, suszu konopi medycznych, zawierającego mniejsze stężenie THC niż obecnie dostępny w aptekach. Jest on dedykowany przede wszystkim dla osób skarżących się na powikłania po chemio i radioterapii oraz pacjentów onkologicznych, znajdujących się w fazie przerzutów i cierpiących na bóle.

Rejestracja kolejnej odmiany suszu będzie ważnym krokiem w realizacji przyjętej przez naszą spółkę strategii. Pomyślne przejście procedury spowoduje, że na polskim rynku będzie dostępny susz, pod różnymi postaciami. Pozwoli to zaspokoić potrzeby grupy pacjentów o jak najszerszym spektrum dolegliwości, którym dedykowane są konopie medyczne. Urząd jest już zaznajomiony z naszą dokumentacją i mamy nadzieję, że procedura będzie trwać ok. 2-3 miesięcy – dodaje Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Spółka deklaruje, że kolejny wniosek rejestracyjny wpłynie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na przełomie czerwca i lipca br. Będzie dotyczył suszu o mniejszym stężeniu THC. W okresie wakacyjnym spółka zamierza również rozpocząć procedurę rejestracyjną dotycząca konopi medycznych w postaci olejku. W ramach ostatniej dostawy spółka sprowadziła do kraju ponad 15 kg suszu i deklaruje, że w kwietniu będzie to już 50 kg. Obecnie Spectrum Cannabis współpracuje z trzema dystrybutorami farmaceutycznymi: Neuca, PharmaPoint oraz GenesisPharm.

Obecnie susz, który dystrybuujemy w Polsce pochodzi z Kanady. Na jesieni, w ramach naszej grupy, zostaną uruchomione zakłady produkcyjne w Danii, które będą wytwarzać ok. 200 kg. suszu tygodniowo. Takie ilości powinny w zupełności zaspokoić popyt na rynkach europejskich. W drugiej połowie roku powinniśmy móc sprowadzać do Polski ok. 100 kg suszu miesięcznie – wskazuje Tomasz Witkowski.

Spectrum Cannabis wraz z wejściem na polski rynek rozpoczęła szeroko zakrojone działania edukacyjne, skierowane do farmaceutów i lekarzy. Do dziś bezpłatnie przeszkoliła 2000 aptekarzy. Jednocześnie w kwietniu rozpoczyna serię szkoleń dedykowanych lekarzom.

Podejrzewamy, że produkt, który ma zostać wprowadzony na rynek to Blue No. 1:

spectrum cannabis blue medyczna marihuana

Spectrum Cannabis należy do kanadyjskiej grupy kapitałowej, CanopyGrowth Corp., zajmującej się na skalę globalną produkcją i dystrybucją konopi medycznych. CanopyGrowth Corp. posiada zakłady produkcyjne w Kanadzie, Danii, Australii, Hiszpanii, Brazylii i Chile (ubiega się o możliwość produkcji w Niemczech). Spółka prowadzi sprzedaż konopi medycznych w Kanadzie, Niemczech, Czechach, Australii, Brazylii i Chile (w procesie procedura rejestracyjna w Danii). Spółka jest notowana na New York Stock Exchange oraz Toronto Stock Exchange.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować