Strona główna Aktualności Badania Nowe badania pokazują społeczne skutki legalizacji marihuany w Kalifornii

Nowe badania pokazują społeczne skutki legalizacji marihuany w Kalifornii

0
Nowe badania pokazują społeczne skutki legalizacji marihuany w Kalifornii

Najbardziej widocznym efektem legalizacji marihuany w Kalifornii jest przemysł, który wkrótce będzie wart wiele miliardów dolarów. To, co jest mniej widoczne, ale równe ważne – to niezliczone efekty wpływania na społeczeństwo.

Najnowsze badania przeprowadzone przez BDS Analytics, wskazują, że osoby, które spożywają marihuanę, pracują częściej niż ci, którzy tego nie robią, i częściej podejmują pracę w pełnym wymiarze godzin.

W ankiecie badano 1.001 mieszkańców Kalifornii powyżej 21 lat w pierwszym kwartale 2017 r., porównując opinie i zachowania wobec legalnej marihuany. Kolejna grupa 1 008 osób została następnie oceniona w pierwszym kwartale 2018 roku, badając opinie społeczeństwa na temat przepisów dotyczących konopi, skuteczności legalizacji i testowania na obecność THC.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W badaniu podzielono ludzi na trzy kategorie: tych, którzy spożywali marihuanę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, tych, którzy nie spożywali marihuany w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ale są na nią otwarci (“akceptujący”), oraz ci, którzy nie spożyli marihuany w w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i nie są na nie otwarte (“odrzucający”).

Badanie wykazało, że średni wiek konsumentów marihuany wynosi 39 lat. Średni wiek akceptujących marihuanę wynosi 49 lat, a średnia wieku odrzucających to 56 lat. Wśród konsumentów 43% twierdzi, że uczesniczy w rekreacji na świeżym powietrzu kilka razy w tygodniu. To znacznie więcej niż procent osób akceptujących (35%) i drastycznie wyższy niż procent osób przeciwnych konopiom (tylko 25%).

Ten trend jest widoczny również u osób, które ćwiczą kilka razy w tygodniu na siłowni; Wśród 40% wśród konsumentów, wśród 30% akceptantów i wśród 27% odrzucających marihuanę.

Badanie wykazało również, że konsumenci marihuany mają znacznie większe szanse na pracę w pełnym wymiarze godzin. Wśród konsumentów 53% ma pracę w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu z 44% w przypadku akceptantów i zaledwie 33% (mniej niż 1 w 3) wśród odrzucających konopie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj