- Reklama -
Banner

Nowa polityka Facebooka zagrożeniem dla stron o konopiach?

Konta na YouTube i strony na Facebooku poświęcone konopiom w ostatnim czasie mówiąc delikatnie, mają kłopoty. YouTube od jakiegoś czasu regularnie zamyka kanały poświęcone marihuanie, a niedawna afera na Facebooku związana z Cambridge Analytica sprawiła, że konopie mogą w tym medium społecznościowym mogą być jeszcze bardziej piętnowane.

YouTube już teraz wyszukuje i zamyka kanały związane z narkotykami, nie koncentrując się na treściach, które promują, ale pozwalając, aby algorytm sam zdecydował czy kanał należy zamknąć. Nowa polityka Facebooka sugeruje, że podobne algorytmy będą mogły wkrótce decydować, czy strony poświęcone konopiom będą usuwane z FB.

Zobacz też
Policja aresztowała dilera, który reklamował swoją marihuanę na Facebooku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Nowa polityka Facebooka

W zaktualizowanej polityce treści na Facebooku najczęściej wymienia się narkotyki (i marihuanę) w sekcji “Towary regulowane”. Podczas gdy polityka i standardy społeczności Facebooka są w większości napisane tylko po to, aby Facebook miał usprawiedliwienie, gdy ktoś będzie próbował sprzedać zioło na swojej stronie, to zawiera jednak pewne niepokojące informacje.

Zaktualizowane wytyczne stwierdzają, że strona nie zezwala na “osobom fizycznym, producentom i sprzedawcom podejmowania prób zakupu, sprzedaży i wymiany substancji odurzających, leków i marihuany.

Treści opisujące sprzedaż lub próby zakupu marihuany i leków. Dotyczy to następujących treści:

Wzmianki lub opisy dotyczące marihuany i leków.

 • Próby sprzedaży lub wymiany tych substancji przy użyciu dowolnej z poniższych metod:
 • Wyraźna informacja wskazująca, że produkt jest przeznaczony na sprzedaż lub wymianę.
 • Wyraźna propozycja zakupu skierowana do odbiorców.
 • Przedstawienie ceny.
 • Zachęcanie do kontaktu w sprawie produktu:
 • w formie jednoznacznej prośby o kontakt,
 • przez podanie dowolnych informacji kontaktowych.
 • Próba zdobycia informacji na temat produktów na sprzedaż rozumiana jako:
 • wyrażenie zainteresowania zakupem produktu;
 • pytanie, czy inni użytkownicy zajmują się sprzedażą lub wymianą produktu.
 • Dotyczy to zarówno pojedynczych treści, jak i stron oraz grup założonych w celu sprzedaży marihuany lub leków.

Chociaż powyższy zapis regulaminu sugeruje, że jeśli nie sprzedajemy marihuany to nie powinniśmy się bać, to w wersji anglojęzycznej wygląda on nieco bardziej zawile i jest bardziej niezrozumiały (do przeczytania TUTAJ)

Zobacz też
20-latek sprzedał marihuanę, prowadząc transmisję na Facebooku

Facebook, YouTube, Twitter i marihuana

Główny problem polega na tym, ze Facebook, YouTube, Twitter i inne media społecznościowe stały się przestrzenią publiczną, która do tej pory nie została w pełni opanowana, a rządy całego świata chcą, aby giganci mediów społecznościowych działali odpowiedzialnie. Trudno, aby ludzie kontrolowali miliardy treści, więc robią za nich to maszyny, które często są omylne.

Z drugiej strony, rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie ochrony danych, zmusiło wiele stron do zmiany polityki. Być może zauważyliście, że wiele stron wymaga obecnie zaakceptowania nowego regulaminu, aby spełnić wymagane standardy.

Więc jeśli publikujesz zdjęcia konopi na Facebooku, prowadzisz stronę o konopiach lub grupę dotyczącą medycznej marihuany, to czy nadszedł czas na panikę? Nie, jeszcze nie, a może wcale. Zapisy dotyczące marihuany są głównie po to, aby strona nie ponosiła odpowiedzialności za sprzedaż narkotyków za pośrednictwem portalu. Jeśli jednak YouTube nadal będzie kasował kanały dotyczące konopi, to Facebook może wykorzystać ten ruch i zezwolić wydawcom na publikowanie treści właśnie na Facebooku.

Kiedyś YouTube zabraniał sprzedaży środków odurzających na łamach kanału, a dziś zamyka największe kanały dotyczące konopi. Czy taki sam los spotka użytkowników Facebooka? Napisz swoją opinię w komentarzu.

Zobacz też:
Na Litewskich grupach na Facebooku młodzież kupuje marihuanę

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować