- Reklama -
Banner

Niesprzedane zapasy marihuany w Kanadzie wzrosły do ​​1,5 miliarda gramów

Zapakowane i niezapakowane zapasy marihuany skoczyły do historycznego rekordu 1,47 miliarda gramów w grudniu 2022 roku, według najnowszych danych Health Canada, które śledzi ogólne niesprzedane zapasy licencjonowanych producentów, hurtowników i sprzedawców detalicznych.

Ogromna ilość niesprzedanej marihuany

To jest wzrost z 1,3 miliarda gramów w grudniu 2021 roku. Federacyjnie licencjonowani hodowcy posiadali 1,39 miliarda gramów zapasów zapakowanych i niezapakowanych w grudniu 2022 roku, podczas gdy sklepy i hurtownicy trzymali 80,7 miliona gramów zapasów zapakowanych.

Dane sugerują, że kanadyjski przemysł marihuany nadal jest pogrążony w nierównowadze popytu i podaży, mimo że wiele z największych producentów zatrzymało działalność swoich największych upraw.

W zeszłym roku na przykład, Aurora Cannabis zamknęła swoją flagową placówkę Aurora Sky w Edmonton, Alberta – jedną z największych w Kanadzie.

Nadwyżka podaży a ceny marihuany

Uważa się, że sytuacja nadwyżki jest jednym z czynników, które zmuszają do obniżki cen marihuany.

Detaliczna cena marihuany spadła o prawie 30% od 2018 roku, kiedy Kanada zalegalizowała sprzedaż dla dorosłych, według Indeksu cen konsumpcyjnych Statistics Canada.

Inne szacunki sugerują, że ogólny spadek cen jest bardziej drastyczny.

Hurtowe ceny marihuany w Kanadzie spadły o ponad 40% tylko w zeszłym roku, według Canadian Cannabis Exchange (CCX), platformy do hurtowego handlu marihuaną.

Rekordowe zbiory

Kanadyjscy hodowcy wyprodukowali rekordową ilość marihuany w październiku ubiegłego roku – kiedy przychodzi czas na zbiory marihuany z upraw na świeżym powietrzu.

Suszone kwiaty marihuany wyprodukowane we wrześniu, październiku i listopadzie zeszłego roku wyniosły 640 milionów gramów, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zmniejszająca się powierzchnia upraw

Powierzchnia upraw licencjonowanych w Kanadzie nadal maleje, według danych Health Canada.

Całkowita powierzchnia wewnątrz licencjonowanych upraw, gdzie odbywały się działania związane z uprawą marihuany w pomieszczeniach/szklarniach, wynosiła 1 595 724 metry kwadratowe w grudniu 2022 roku.

To jest prawie 30% mniej niż rekordowe 2 217 216 metrów kwadratowych, które osiągnięto w maju 2020 roku. Obszar upraw marihuany na świeżym powietrzu jest również w trendzie spadkowym.

Obszar, na którym odbywały się działania związane z uprawą na świeżym powietrzu w grudniu 2022 roku, wynosił 595 hektarów. To jest około 16% mniej niż rekordowe 713 hektarów, które osiągnięto w grudniu 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować