- Reklama -
Banner

Niesprzedane zapasy marihuany w Kanadzie wzrosły do ​​1,5 miliarda gramów

Zapakowane i niezapakowane zapasy marihuany skoczyły do historycznego rekordu 1,47 miliarda gramów w grudniu 2022 roku, według najnowszych danych Health Canada, które śledzi ogólne niesprzedane zapasy licencjonowanych producentów, hurtowników i sprzedawców detalicznych.

Ogromna ilość niesprzedanej marihuany

To jest wzrost z 1,3 miliarda gramów w grudniu 2021 roku. Federacyjnie licencjonowani hodowcy posiadali 1,39 miliarda gramów zapasów zapakowanych i niezapakowanych w grudniu 2022 roku, podczas gdy sklepy i hurtownicy trzymali 80,7 miliona gramów zapasów zapakowanych.

Dane sugerują, że kanadyjski przemysł marihuany nadal jest pogrążony w nierównowadze popytu i podaży, mimo że wiele z największych producentów zatrzymało działalność swoich największych upraw.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W zeszłym roku na przykład, Aurora Cannabis zamknęła swoją flagową placówkę Aurora Sky w Edmonton, Alberta – jedną z największych w Kanadzie.

Nadwyżka podaży a ceny marihuany

Uważa się, że sytuacja nadwyżki jest jednym z czynników, które zmuszają do obniżki cen marihuany.

Detaliczna cena marihuany spadła o prawie 30% od 2018 roku, kiedy Kanada zalegalizowała sprzedaż dla dorosłych, według Indeksu cen konsumpcyjnych Statistics Canada.

Inne szacunki sugerują, że ogólny spadek cen jest bardziej drastyczny.

Hurtowe ceny marihuany w Kanadzie spadły o ponad 40% tylko w zeszłym roku, według Canadian Cannabis Exchange (CCX), platformy do hurtowego handlu marihuaną.

Rekordowe zbiory

Kanadyjscy hodowcy wyprodukowali rekordową ilość marihuany w październiku ubiegłego roku – kiedy przychodzi czas na zbiory marihuany z upraw na świeżym powietrzu.

Suszone kwiaty marihuany wyprodukowane we wrześniu, październiku i listopadzie zeszłego roku wyniosły 640 milionów gramów, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zmniejszająca się powierzchnia upraw

Powierzchnia upraw licencjonowanych w Kanadzie nadal maleje, według danych Health Canada.

Całkowita powierzchnia wewnątrz licencjonowanych upraw, gdzie odbywały się działania związane z uprawą marihuany w pomieszczeniach/szklarniach, wynosiła 1 595 724 metry kwadratowe w grudniu 2022 roku.

To jest prawie 30% mniej niż rekordowe 2 217 216 metrów kwadratowych, które osiągnięto w maju 2020 roku. Obszar upraw marihuany na świeżym powietrzu jest również w trendzie spadkowym.

Obszar, na którym odbywały się działania związane z uprawą na świeżym powietrzu w grudniu 2022 roku, wynosił 595 hektarów. To jest około 16% mniej niż rekordowe 713 hektarów, które osiągnięto w grudniu 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować