- Reklama -
Banner

Niemieccy prawodawcy zmieniają prawo dotyczące marihuany: Co oznaczają nowe regulacje?

Niemieccy prawodawcy niedawno zatwierdzili szereg zmian w prawie dotyczącym legalizacji marihuany. Nowe przepisy wprowadzają ograniczenia związane z prowadzeniem pojazdów pod wpływem THC oraz dają poszczególnym landom większą kontrolę nad uprawą konopi. W artykule przeanalizujemy szczegóły tych zmian oraz ich potencjalne skutki, zwracając szczególną uwagę na kluby towarzyskie i osoby niepełnosprawne.

Proces legalizacji marihuany w Niemczech rozpoczął się kilka lat temu, kiedy to federalny rząd zapowiedział zamiar zakończenia prohibicji i wprowadzenia regulowanego rynku konopi. Dotychczasowe prawo, które weszło w życie 1 kwietnia 2024 r. pozwala dorosłym na posiadanie i uprawę marihuany na własny użytek, jednak brakowało modelu sprzedaży.

Zmiany zatwierdzone przez Bundestag w czwartek 6 czerwca 2024 r. obejmują kilka kluczowych punktów. Przede wszystkim, landy będą miały większą elastyczność w ustalaniu ograniczeń dotyczących uprawy konopi w klubach konopnych. Ponadto, kluby konopne będą mogły zatrudniać płatnych pracowników do zadań niezwiązanych bezpośrednio z uprawą czy dystrybucją konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kluby konopne, które będą mogły rozpocząć dystrybucję marihuany już w lipcu, zyskają nowe możliwości dzięki zatwierdzonym zmianom. Nowe przepisy pozwalają im na zatrudnianie personelu do wykonywania zadań administracyjnych czy organizacyjnych, co może znacznie ułatwić ich funkcjonowanie.

Jednym z bardziej kontrowersyjnych aspektów nowych przepisów jest wprowadzenie limitu THC dla prowadzenia pojazdów. Osoby z poziomem THC powyżej 3,5 ng/ml we krwi będą uznawane za niezdolne do prowadzenia pojazdów. Przepis ten budzi kontrowersje z powodu braku jednoznacznych dowodów naukowych na jego skuteczność.

Rząd niemiecki pracuje również nad wprowadzeniem drugiej fazy legalizacji, która obejmuje pilotażowy program sprzedaży komercyjnej marihuany. Plany te mają na celu zwalczanie czarnego rynku oraz wzmocnienie legalnej gospodarki konopnej.

Nowe przepisy wprowadzają istotne zmiany w niemieckim prawie dotyczącym marihuany. Choć przynoszą one wiele potencjalnych korzyści, wciąż istnieją wyzwania i kontrowersje, które będą musiały zostać rozwiązane w przyszłości. Legalizacja marihuany w Niemczech jest procesem dynamicznym, który z pewnością będzie miał długotrwałe skutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować