- Reklama -
Banner

Niemcy gospodarzem Międzynarodowego Forum Konopnego z udziałem USA i innych krajów

Wczoraj, 21 października 2023 r., Niemcy były gospodarzem 2. Międzynarodowego Forum na rzecz Zrównoważonych Regulacji w sprawie Konopi Indyjskich (IFSCR). Udział wzięli przedstawiciele około 10 krajów, w tym USA, Kanady, Kolumbii, Malty, Meksyku, Holandii, Szwajcarii, Czech i Niemiec. Forum miało na celu stworzenie międzynarodowej ramy polityki dotyczącej marihuany oraz omówienie krajowych inicjatyw w tej dziedzinie.

Zauważalna była nieobecność przedstawicieli Polski na tym spotkaniu. Ta sytuacja może odzwierciedlać bardziej konserwatywne podejście Polski do kwestii legalizacji marihuany, co różni się od trendów obserwowanych w innych krajach europejskich.

Brak uczestnictwa Polski w takim międzynarodowym forum może być również odbierany jako przegapiona okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat regulacji i polityki dotyczącej marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Burkhard Blienert, niemiecki Komisarz ds. Uzależnień i Narkotyków, który przewodził forum, stwierdził: “Stare odpowiedzi w polityce dotyczącej marihuany nie są już skuteczne. […] Zamiast nieskutecznych zakazów, w Niemczech skoncentrujemy się na konsekwentnej regulacji, prewencji, ochronie młodzieży i zdrowia”​​.

Globalna Perspektywa na Legalizację Marihuany

Forum było okazją do omówienia różnych podejść do legalizacji marihuany. Kanada i Malta, które już zalegalizowały marihuanę, podzieliły się swoimi doświadczeniami.

W kontekście globalnym, ważne było również zwrócenie uwagi na sytuację w krajach takich jak Meksyk i Kolumbia, gdzie trwają dyskusje na temat zakończenia prohibicji.

Niemcy, będąc gospodarzem forum, przedstawiły swoje plany dotyczące legalizacji marihuany. Minister zdrowia Karl Lauterbach zaproponował ustawę, która pozwoli dorosłym na legalne posiadanie konopi i uprawę maksymalnie trzech roślin do użytku osobistego, oraz na tworzenie klubów konopnych, które będą mogły dystrybuować marihuanę swoim członkom​​.

Międzynarodowe Forum na rzecz Zrównoważonych Regulacji w sprawie Konopi Indyjskich w Niemczech stanowiło ważny krok w kierunku globalnej dyskusji na temat polityki dotyczącej marihuany.

Nieobecność Polski na tym forum rzuca światło na różnice w podejściu do polityki narkotykowej między Polską a innymi krajami europejskimi, co może wpłynąć na przyszłe relacje i współpracę w tej dziedzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować