- Reklama -
Banner

Niedobór kannabinoidów – sprawdź co może Ci grozić

Przedstawienie niedoboru kannabinoidów

Biorąc pod uwagę dostępną wiedzę na temat układu endokannabinoidowego i kannabinoidów, niektórzy naukowcy twierdzą, że wiele chorób, takich jak stwardnienie rozsiane, migreny, fibromyalgia, czy zespół drażliwego jelita (IBS) mogą być wywołane przez niedobór endogennych kannabinoidów zwanych endokannabinoidami. Ten stan został nazwany Deficytem endokannabinoidów lub CECD.

Układ endokannabinoidowy organizmu utrzymuje homeostazę, co oznacza, że kontroluje i reguluje ból, apetyt, sen, stany zapalne i metabolizm komórek. Tak więc, brak kannabinoidów może powodować zakłócenia w różnych systemach organizmu. Istnieje teoria, że te zakłócenia lub brak homeostazy prowadzi do bardziej znaczących i zagrażających życiu problemów.

Są pacjenci, którzy używając konopi odczuwają ulgę w swojej chorobie, po prostu uzupełniają niedobór w ich systemie endokannabinoidowym. Kannabinoidy zawarte w marihuanie mogą być traktowane jako uzupełnienie, a w skrajnych przypadkach, nawet jako zamiennik dla endokannabinoidów człowieka.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Dr Ethan Russo – kliniczny niedobór endokannabinoidów

Dr Ethan Russo jest starszym doradcą w GW Pharmaceuticals, firmie odpowiadającej za produkcję leków takich jak Sativex i Epidiolex. Jednym z jego najważniejszych odkryć było badanie „Taming THC”, w którym omówił synergiczne działanie terpenów w konopiach indyjskich.

”Niedobór kannabinoidów może być podstawową przyczyną łagodzenia przez konopie wielu objawów/chorób .” – Ethan Russo

W 2004 roku, Dr. Ethan Russo, w badaniach opublikowanych w Neuro endocrinology letters, zasugerował, że niedobór kannabinoidów może być przyczyną łagodzenia przez konopie wielu objawów/chorób.

„Migrena, fibromyalgia, IBS i związane z nimi warunki pokazują wspólne kliniczne, biologiczne, patofizjologiczne wzory, które sugerują zrozumienie niedoboru endokannabinoidowego, który może być leczony przy pomocy kannabinoidów,” wyjaśnił Dr Ethan Russo.

Czy kannabinoidy spowalniają starzenie?

Niektórzy eksperci idą jeszcze dalej. Dr Robert Melamede, były przewodniczący Wydziału Biologii na Uniwersytecie w Kolorado, uważa, że kanabinoidy mogą nawet spowolnić proces starzenia się.

Większość naukowców potwierdza rolę wolnych rodników w procesie starzenia. Wolne rodniki mogą się szybko rozmnażać i wypłukanie ich bez pomocy przeciwutleniaczy staje się niewykonalne. Przesyt wolnych rodników w organizmie może prowadzić do stanu zapalnego i pogorszenia innych problemów zdrowotnych, które są zwykle związane z procesem starzenia się.

Melamede uważa, że kannabiniody mogą mogą nie tylko pomóc pacjentom ze stwardnieniem rozsianym lub rakiem, ale także odgrywają one rolę w zapobieganiu i regulacji wszystkich chorób związanych z wiekiem, takich jak zaburzenia funkcji poznawczych czy choroby układu kostnego, takie jak osteoporoza.

Kannabinoidy takie jak kannabidiol (CBD) oraz kannabichromen (CBC), są znane z leczenia stanów zapalnych, podczas gdy inne kannabinoidy, jak tetrahydrokannabinol (THC) i kannabinol (CBN) są znane z działania przeciwutleniającego. Te dwie istotne role kannabinoidów przyczyniają się do homeostazy i poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Nikt nie umiera ze starości

Według Dr Roberta Melamede, „Nikt nie umiera ze starości. Ludzie umierają z powodu chorób związanych z wiekiem.”

Medycyna zajmuje się wieloma chorobami związanymi z wiekiem, takimi jak nowotwory i choroby układu krążenia. Jeśli jednak dana osoba ma zawał serca, to lekarze próbują ocalić jego życie – po tym, jak większość szkód w organizmie została już wyrządzona. Terapia kannabinoidowa może zmienić ten model reakcji, jeśli kannabinoidy będą używane jako profilaktyka.

Zastosowanie terapii kannabinoidowej może być stosowane w celu zmniejszenia stanów zapalnych i wolnych rodników, a tym samym poprawę lub wyeliminowanie dziesiątek chorób związanych z wiekiem, które według Dr Roberta Melamede spowodowane są niedoborem endokannabinoidów.

Dr Melamede widzi konopie jako niezbędny składnik odżywczy podobny do innych witamin. Mając to na uwadze, wydaje się, że soki z konopi, spożywanie surowych liści, picie herbaty i oleju z konopi, a także inne sposoby jej konsumpcji mogą zapobiegać chorobom związanym z wiekiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować