Nevada: Rok po legalizacji marihuany liczba śmiertelnych wypadków spadła o 10%

W przeciwieństwie do opinii zwolenników prohibicji, liczba zgonów w w wypadkach drogowych w Nevadzie spadła o ponad 10% w pierwszym roku po legalizacji marihuany.

Według danych zebranych i wydanych przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego stanu Nevada, 277 osób zginęło w wypadkach samochodowych między lipcem 2017 r. a majem 2018 r.

Jest to spadek o 10,6% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej; W wypadkach drogowych zginęło 310 osób w okresie od lipca 2016 r. Do maja 2017 r.

Marihuana w Nevadzie oficjalnie stała się legalna 1 stycznia 2017 r. Sprzedaż legalnej marihuany rozpoczęła się pół roku później, 1 lipca. Prawo zezwala każdemu, kto ma co najmniej 21 lat, na posiadanie marihuany i kupowanie jej z licencjonowanego punktu sprzedaży detalicznej.

Według Departamentu Podatkowego stanu Nevada, w marcu użytkownicy marihuany wygenerowali ponad 41 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych, przez co bez problemu przekroczyli poprzedni miesięczny rekord 35,8 milionów dolarów ustalony w grudniu 2017r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12  Od: VapeFully
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35  Od: VaporShop
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny

Mogą Cię zainteresować