- Reklama -
Banner

Naukowcy chcą rozdawać ludziom LSD i MDMA

Ostatnie badania sugerują, że psychodeliki takie jak grzybki lub LSD nie powodują żadnego rodzaju psychicznych szkód dla zdrowia. Autorzy badań chcą iść o krok dalej i dać je ludziom, całkowicie za darmo, jako lek terapeutyczny.

W swoich badaniach Johansen i Krebs spojrzeli na dane Narodowej sondy ds. zdrowia i zażywania narkotyków w USA. Spośród 135 tysięcy uczestników, 14% z nich przyznało się do stosowania różnych psychodelików, jak LSD, psylocybina (grzybki), pejoti czy MDMA. Badacze doszli do wniosku, że osoby, które używały psychodelików nie były bardziej narażone na wszelkiego rodzaju problemy zdrowia psychicznego, takie jak schizofrenia, psychozy, lęki, depresje lub myśli samobójcze.

Naukowcy pamiętają, że narkotyki takie jak PCP i ketamina są uzależniające i mają negatywny wpływ na zdrowie, dlatego ich badania nie koncentrują się na nich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Psychodeliki intensywnie oddziałują na psychikę i wiele osób, które je próbowało uważa, że wszystko to co się wydarzyło podczas ich życia, stało się właśnie przez psychodeliki.”

To badanie jest bliskie dla badacza Orjan Joansen. Gdy miał 13 lat stracił dziadka i babcię, a potem jego starszy brat niespodziewanie zmarł z powodu niewydolności serca.

W szkole zaczął się jego problem z alkoholizmem i zaczął używać psychodelików, aby móc sobie poradzić z przeszłością i skopać tyłek alkoholizmowi.

“Całkowicie odszedłem od stosowania alkoholu. Musiałem zadbać o siebie podczas sesji z grzybami, a brak równowagi podczas niej nie był w ogóle dopuszczalny. Psychodeliki sprawiły, że zauważyłem destrukcyjne wzorce zachowań, których wcześniej nie byłem w stanie dostrzec”,  powiedział. Stosowanie MDMA podczas studiów na uniwersytecie Harvarda pomogło mu mówić o swojej przeszłości, po kilku nieudanych próbach psychoterapii.

Powszechna wiedza na temat psychodelików niestety jest bardzo słaba. Substancje te pomagają spojrzeć na wiele spraw z nowej, wyższej perspektywy. Pod ich wpływem mózg zaczyna używać obszarów, które nie są na co dzień używane, pomagając w momencie dotrzeć do sedna czegokolwiek o czym myślimy. Wyobrażasz sobie, że ktoś zaczyna do Ciebie mówić o fizyce kwantowej, a Ty mówisz mu “po co Ty to mówisz? Przecież to jest oczywiste”? Między innymi takich stanów można doświadczyć po psychodelikach. Polecamy zagłębić się w ten temat.

EmmaSofia jest organizacją non-profit z siedzibą w Oslo,. Skupia się ona na wprowadzeniu większej dostępności psychodelików dla własnego samorozwoju, celów medycznych i religijnych. Organizację i inicjatywę można wspomóc  poprzez stronę internetową www.indiegogo.com

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować